A META adatvédelmi fejlesztésének keretein belül megkezdte az üzenetek teljes titkosítását a Facebookon, és a Messenger alkalmazásban. A tervek szerint az Instagram üzenetek sem maradnak ki a titkosításból; jövőre ezen a platformon is bevezetik ezt a funkciót. A vállalat szerint, amellett, hogy a WhatsApp már évek óta a világ legnagyobb titkosított platformja, eltarthat egy ideig, amíg minden Messenger felhasználó számára frissül az új funkció.
Nem mindenki örül azonban az újításnak. A bűnüldöző szervek és más csoportok aggodalmukat fejezték ki, hogy az új alapértelmezett funkció veszélyes lehet, ugyanis elrejtheti, illetve szabad utat adhat a bűnözők illegális tevékenységének. Azzal maga Zuckerberg is egyetértett, már 2019-ben is, amikor először jelentette be a vállalat terveit, hogy a valódi biztonsági aggályokkal kezdeni kell valamit. Az ellenzők között van többek között az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI is, amely szerint a titkosítás erősen hátráltathatja a bűnözés elleni munkájukat.
Mindazonáltal Zuckerberg szerint a változás fontos lépés volt, hiszen a felhasználók a magánéletüket védő, biztonságosabb privát üzenetküldő alkalmazásokat használhatnak majd.
META azt is hangsúlyozta, hogy továbbra is szorosan együttműködnek szakértőkkel, az egyetemi szférával, illetve a kormányokkal, annak érdekében, hogy az adatvédelem és a biztonság egymást kiegészítve, hatékonyan működjön.
Idén augusztusban a The Sun brit napilap részletesen leírta a Messenger titkosító funkciójának használatát: a képernyő tetején a beszélgetőpartner nevére kell koppintani, ezután egy megnyíló listában látható lesz a „titkos beszélgetés megnyitása” lehetőség, majd a felugró ablakban a név alatt megjelenik, hogy az üzenetek és hívások végpontok közötti titkosítás védi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.