Az Apple európai nyitását szerette volna kihasználni a Spotify és Meta, ezért letöltéssel kapcsolatos újfajta lehetőségeket fontolgatnak az ügyfeleik számára. A Meta új rendszerével lehetővé tenné, hogy közvetlenül a Facebookon található hirdetéseken keresztül lehessen letölteni az alkalmazásokat. A Microsoft felhőalapú játék-előfizetéssel próbálkozott már korábban is, de az Apple nem támogatta ebben. A Spotify pedig lehetőséget kínálna a felhasználóknak, hogy hangoskönyveket, és iOS-alkalmazásokat közvetlenül a weboldaláról tölthessenek le, akár alacsonyabb áron. Ezzel megkerülnék az Apple által az App Store-on belüli vásárlásokért felszámított díjakat.
A magas jutalékokat beszedő technológiai óriást versenyellenesnek tartja számos fejlesztővállalat.
A tech óriás azonban továbbra is fontosnak tartja, és kiáll az alkalmazásán keresztül történő letöltések ellenőrzése mellett, mivel szerinte ez szükséges az iPhone biztonságának és vírusmentességének megőrzéséhez – írta a The Wall Street Journal.
Az Apple új fizetési szabályzata és irányelvei továbbra is korlátozásokkal és díjakkal sújtják azokat fejlesztőket, akik az App Store-on kívül kínálnak letöltéseket. Ez azonban tovább növelheti az óriáscég és a fejlesztők közötti feszültséget. A szoftverfejlesztő cégek – mint az Epic Games játékfejlesztő és a Spotify is – az új uniós törvénytől pont azt várták, hogy az Apple-t kordában tartja majd, és a fejlesztők az alkalmazásaikat az Apple korlátozásaitól mentesen tudják eljuttatni a felhasználóknak.
A technológiai óriáscég díjszabásait már régóta számos kritika érte, mert túl sok pénzt kér az alkalmazásaiért. Az Apple ragaszkodik a monopolhelyzetéhez, és úgy tűnik, semmi nem tartja vissza. Továbbra sem áll el ugyanis a partnereitől származó részesedéstől, amely sok esetben a 30 százalékot is elérte.
Ha a felhasználók alternatív platformot választanak – igaz, hogy jelenleg „csak” 27 százalékra tart igényt az iPhone-t gyártó Apple –, ez összességében több pénzébe kerül majd mind a fogyasztóknak, mind a fejlesztőknek, ugyanis a fizetési folyamatok feldolgozásáért is fizetniük kell a fejlesztőknek – számolt be róla a The Wall Street Journal.
Az Európai Unió által két évvel ezelőtt elfogadott digitális piacokról szóló törvény azzal a szándékkal jött létre, hogy megfékezze a technológiai vállalatok versenyellenes gyakorlatát, és átláthatóbbá tegye a piacot.
Az Apple új szabályzatáról többek között a Spotify véleménye is az, hogy az Apple teljesen szembemegy a nagyobb és nyitottabb versennyel, és a felhasználói választási lehetőségeket sem tartja szem előtt – írta a The Wall Street Journal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.