Világszerte 1300 járat törléséhez és késéshez vezetett eddig egy hibás szoftverfrissítés. Mint ismert, egy világszintű informatikai probléma lépett fel, amely a repülőterek információs rendszereiben, a bankok szolgáltatásaiban és a különböző médiumok hálózatában okoz fennakadásokat.
A rendellenességet a Crowdstrike kiberbiztonsági cég szoftverfrissítése okozta, így a vállalat ügyfelei az érintettek. A patch világszerte káoszt hozott a légi közlekedésben: fennakadásokról számoltak be a bangkoki, a római, a barceloniai, a berlini és az amszterdami repülőtérről, valamint Törökországból, Hongkongból és Indiából is hasonló leállásokat jelentettek.
A jelenség Magyarországot sem kerülte el: Budapest Airport közölte, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a probléma
több légitársaság az utasfelvétel manuális elvégzése mellett döntött. A káosz a tőzsdére is begyűrűzött: a Crowdstrike árfolyama több mint 9 százalékkal gyengült.
A légitársaságok kurzusát nem befolyásolta a gikszer, kurzusaik 1 százalék alatti mértékben csökkentek. A londoni börze hírszolgáltatása nem működött egy ideig, míg az Európai Energiatőzsdén kereskedési zavarok voltak. A Budapesti Értéktőzsde működését azonban nem érinti a világszerte tapasztalt leállás.
Kényszerleszállást hajtott végre egy a rakterében füstölő BoeingBár a legtöbb légitársaság az orosz–ukrán háború miatt elkerüli az orosz légteret, az Air India továbbra is használja a korábbi útvonalakat. Egyik Boeing 777-es repülőgépük egy fedélzeten beindult füstjelző miatt kényszerleszállást hajtott végre Oroszországban, Szibériában. A gépen végül nem találtak tüzet. A repülőgép személyzetét szállodában helyezték el, az utasokat viszont a repülőtéren tartják. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.