BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Singapore Airlines Airbus A380 Landing
luxus, kényelem, repülés
közvetlen kereskedelmi repülőjárat

A világ leghosszabb repülőútja: óriási a luxus, de jön a trónfosztás – videó

A Szingapúrból New Yorkba tartó közvetlen járat 18-19 órát tölt a levegőben. A Singapore Airlines luxuskörülményeket igyekszik biztosítani a majdnem egy teljes napot a fedélzeten töltő utasoknak. Az ausztrál Qantas légitársaság még nagyobb dobásra készül.

A világ jelenlegi leghosszabb közvetlen kereskedelmi repülőjáratára helyet foglaló utasok hamarosan igazi luxuskörülmények között tölthetik el a levegőben töltött több mint 18 órát.

A világ leghosszabb repülőútja
Igazi luxus: pihenni és dolgozni is lehet a világ leghosszabb repülőjáratain / Fotó: Singapore Airlines

A Singapore Airlines – amelyet a Skytrax 2024-ben a világ második legjobb légitársaságának választott, a Qatar Airways mögött – a napokban jelentette be azt az 1,1 milliárd szingapúri dolláros (mintegy 318 milliárd forint) projektjét, amelynek keretében 41 Airbus A350-900-as repülőgépére új, hosszú távú utazásokra optimalizált kabintermeket építenek be, és hét további gépet is átalakítanak – írta a CNN.

Habár a légitársaság az utastér átalakításáról kevés részletet közölt, annyit már lehet tudni, hogy a hét A350-900ULR repülőgép mindegyike

  • 4 első osztályú,
  • 70 business osztályú
  • és 58 prémium turistaosztályú üléssel

rendelkezik majd. (A gép nevében szereplő ULR az Ultra Long Range rövidítése, vagyis kifejezetten a nagyon hosszú repülésekre tervezett gépekről van szó.)

Luxuskörülmények a 18 órás repülés során

A szingapúri légitársaság ezt a hét gépet az Amerikai Egyesült Államokba tartó és onnan induló járatokra használja. Ezek közé tartozik a világ leghosszabb közvetlen kereskedelmi járata is, amely

a szingapúri Changi repülőtér és a New York-i John F. Kennedy nemzetközi repülőtér között közlekedik, több mint 15 ezer kilométert tesz meg, és átlagosan 18-19 órát tölt a levegőben leszállás nélkül.

Nem véletlen, hogy ennyi időt az utasok nem szeretnének fapados járatokon tölteni, a fedélzeten töltött idő növekedésével arányosan a kényelem és a luxus is felértékelődik. A légitársaság az első osztályon plüss borítású üléseket helyez el, amely szerintük páratlan repülési élményt ad.

Singapore Airlines
Nagyon nem mindegy, hol kell végig ülnünk 18-19- órát / Fotó: Singapore Airlines

„Az elmúlt hat évben széleskörűen bevontuk ügyfeleinket és az érdekelt feleket a következő generációs hosszú távú járataink tervezésében, és igyekeztünk a legapróbb részletekbe is belemenni szolgáltatásaink megtervezésekor, figyelembe véve az eltérő preferenciákat és várakozásokat is” – árulta el Goh Choon Phong, a Singapore Airlines vezérigazgatója.

Hozzátette, hogy az első osztály és business osztály üléseinek kialakítása olyan átgondolt elemeket tartalmaz, amelyek a kényelem, a luxus és a modernitás határait feszegetik, lehetővé téve az ügyfelek számára, hogy könnyedén pihenhessenek vagy dolgozhassanak a fedélzeten.

Ausztráliában már készülnek a trónfosztásra

Habár jelenleg a Singapore Airlines nevéhez fűződik a világ leghosszabb közvetlen kereskedelmi járata, a Qantas ausztrál légitársaság épp arra készül, hogy elorozza tőlük ezt a rekordot. A cég régóta fejlesztés alatt álló Project Sunrise nevű projektje a tervek szerint 2026-ban fog indulni. Ennek részeként Sydneyből Londonba és New Yorkba közlekedő közvetlen járatokat is üzemeltet majd, amelyeket speciálisan kialakított és felszerelt Airbus A350-1000 típusú repülőgépek fognak kiszolgálni, és 20 órás repülési időt ígérnek.

A Project Sunrise-t először 2017-ben jelentette be a Qantas. Az elnevezést a második világháború idején Perthből London érintésével Sri Lankára repülő titkos járatok ihlették, amelyek olyan sok időt vettek igénybe, hogy a pilóták két napfelkeltét is láttak. A légitársaság 2019-ben három próbarepülést is végrehajtott, hogy adatokat gyűjtsön az ausztrál polgári repülésbiztonsági hatóságok számára, amellyel bizonyítani kellett, hogy a pilóták, a kabinszemélyzet és az utasok is képesek megbirkózni az akár 22 óra hosszúságú repüléssel.

A tesztek során a pilóták agyhullám-monitorokat viseltek, az utazás előtti és utáni hetekben pedig vizeletvizsgálatot végeztek rajtuk, hogy nyomon kövessék az alvási ciklusokat szabályozó hormon, a melatonin szintjét. A fő utastérben tartózkodó utasok megfigyelő eszközöket viseltek, amelyek lehetővé tették a tudósok számára, hogy tanulmányozzák, hogyan befolyásolta egészségüket, jóllétüket és testük óráját egy sor változó körülmény, többek között a világítás, az ételek és italok, a mozgás, az alvási szokások és a fedélzeti szórakoztatás.

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.