Oroszország rendelkezik a világ a legnagyobb tengeralattjáró-flottájával: az eurázsiai ország 65 acélszörnyet tud bevetni, míg az Egyesült Államok a második 64-gyel, Kína pedig a harmadik 61-gyel. A három nagyhatalom együttesen a globális tengeralattjáró-állomány 40 százalékát adja.
A negyedik Észak-Korea 35, az ötödik Japán 23 víz alatti monstrummal rendelkezik. A Visual Capitalist emlékeztet: a technológia terén az Egyesült Államok jár az élen, az amerikai katonai elemzők szerint Washington 10-20 évvel előzheti meg Pekinget. Tény, hogy a néhány éve bemutatott Columbia-osztályú atomtengeralattjáró számít a legfejlettebbnek.
A jármű fő csapásmérő erejét a 16 darab Trident D-5 ballisztikus rakéta adja. Érdemes megemlíteni, hogy a GlobalFirepower adatai alapján a 12 legnagyobb szereplő mellett számos ország tart hadrendben tengeralattjárót, például Olaszország (8), Szingapúr (7), Németország (6), Izrael (5), Brazília (4), Dél-Afrika (3), Venezuela (2) és Lengyelország (1).
Afrikában csupán Algéria (7), Dél-Afrika (3) és a részben a kontinenshez tartozó Egyiptom (8) tart hadrendben tengeralattjárókat. A világon jelenleg összesen 43 állam rendelkezik a víz alatti járművekkel, ami annak fényében nem meglepő, hogy karbantartásuk, megépítésük drága mulatságnak számít.
Pedig a tengeralattjárók létfontosságúak a haditengerészetnek, mivel képesek akár nukleáris csapást végrehajtani, kiválóan használhatóak felderítésre és demonstrálják egy ország elrettentő erejét is.
A világ legtöbb tengeralattjáróval rendelkező országa:
Beszállhat a hadihajógyártásba is a Rheinmetall
Alig hogy az amerikai Carlyle elállt a Thyssenkrupp Marine Systems megszerzésétől, a kérők között megjelent a hazánkban is több üzemet működtető német hadipari cég is. A Rheinmetall eddig ugyan még nem gyártott hadihajókat, de ha valóban a globális hadipar legnagyobbjai közé akarnak emelkedni, kapóra jöhet ez a lehetőség is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.