A nyitás után pár perccel már mínusz 1 százalék körül mozgó BUX nem okozott meglepetést. A nap eleji esés még betudható annak, hogy a Dow Jones index tegnap gyengüléssel zárt. Bő fél órával a nyitás után az OTP 1,78 százalékos, a Mol pedig 1,33 százalékos mínuszban állt. A Magyar Telekom és a Richter részvényei viszont kis erősödést mutattak.
Gyengültek szerdán a vezető ázsiai részvényindexek is, a japán jen is lejtmenetbe kapcsolt azok után, hogy a távol-keleti ország miniszterelnöke bejelentette lemondását. A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, 1,12 százalékos mínuszban zárt, a hongkongi Hang Seng 0,45 százalékos, a Shanghai Composite 1,54 százalékkal esett keddi értéke alá.
A devizapiacokon is vegyes hangulat várható a nap folyamán. A forint a tegnap délutáni kis erősödése után ma reggelre már ismét gyengült. Az euróval szemben reggel kilenc óra magasságában 276,45 forintot kértek az euróért, szemben a tegnap késő délutáni 275 forinttal. A dollár jegyzésára ma reggelre 226 forint fölé ment, míg tegnap a nap vége felé 224 forint körül adták-vették a zöldhasút.
A svájci frank ma reggel 195,58, míg tegnap délután 294,40 forintba került. A dollár a tegnap délutáni nagyobb esés után - amikor az euróval szemben 1,2150-ről 1,2350-re gyengült - újra erősödni látszik. Az uniós deviza ma reggeli jegyzésára 1,2220 dollár körül alakult.
A mai nap folyamán a kiszámítható események között kettőt mindenképpen érdemes megemlíteni. Délután fél ötkor várható bejelentés azzal kapcsolatban, hogy az Európai Unió milyen szigorításokat tervez a banki bónuszokkal, és más pénzügyi szabályokkal kapcsolatban. Továbbá napvilágot látnak az Egyesült Államokban a függőben lévő lakásértékesítések májusi számai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.