A befektetéseket ösztönző szervezet az EAS szerint jelenleg 112 külföldi projekt indult Észtországban, szemben az előző év ugyanazon időszakában regisztrált ötvennel. Az euró bevezetése a kormányzat szerint megszűntette az árfolyam kockázatokat, s az exportőröket és a befektetőket érintő az árfolyameltérésekből származó költségeket.
Észtország jelentősen függ a külső befektetőktől, piacoktól, mivel a belső igény, a lkosság magas eladósodottsága miatt jelentősen csökkent, a munkanélküliségi ráta pedig több éve csúcsokat dönt, a harmadik negyedévben tavaly elérte a 15,5 százalékot.
Észtország december kilencedikén csatlakozott 34-dik tagként a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD-hez, amely a világ legfejlettebb gazdaságait tömöríti, január elsejétől pedig Észtország az eurózóna 17-dik tagja.
Az északi országok legnagyobb befektetője, a Statoil Fuel & Retail ASA október elsején állította fel pénzügyi bázisát Észtországban. A vállalat közlése szerint az, hogy a balti állam bevezette az eurót komoly döntési tényezőt jelentett. A cég tavaly 270 millió eurót költött a balti államban, s ezzel az ország legnagyobb befektetője.
Észtországban stratégiailag fontos iparágnak számít a fémipar és gépgyártás, vegyipar, üzleti szolgáltatások, és az információs technológia. A legtöbb befektető Svédországból és Finnországból érkezik Észtországba, de egyre több cég érkezik az Egyesült Királyságból, Franciaországból és Oroszországból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.