Január eleje és október vége között mintegy 30 ezer ingatlannal kapcsolatos bejelentést regisztráltak az Europ Assistance Magyarországnál.
A segélyhívások 35 százaléka üvegtörés miatt történt, közel harmadának csőtörés, illetve a vízvezetékek meghibásodása volt az oka. A segélyhívások 10 százaléka dugulások, összesen mintegy 25 százaléka pedig egyéb esetek: tetősérülések, gázkazánok meghibásodása, fűtéscsövek sérülése miatti, zártörések, kizárások miatti riasztások voltak.
Az egyik “tipikusan téli” és különösen kellemetlen káresemény, amikor a társasházakat érinti a csőrepedés, és a kertvárosi vagy zöldövezeti területen álló társasházat ellátó vízcső sérül meg, és a megfagyott föld miatt a hibát csak napokkal később lehet orvosolni.
Napokon keresztül tartó, kemény fagyok idején előfordul, hogy “jégdugó” keletkezik a vízcsőben
– ami leblokkolja a családi ház vagy társasház vízszolgáltatását. -, ennek oka minden esetben az, hogy a vízcsöveket nem a megfelelő mélységben fektették a földbe. Ilyen esetekben a szolgáltatót vagy az asszisztencia-céget hívják az érintettek.
2016-tól 2018-ig több mint 120 ezer ingatlannal kapcsolatos segélyhívás érkezett az EAM-hez, és a 90 ezret is meghaladja azoknak az eseteknek a száma, amikor helyszíni beavatkozásra is szükség volt. Mind az asszisztencia-szolgáltatóhoz beérkező hívások, mind a helyszíni segítségnyújtások száma emelkedik:
2016-ban 26 ezer, 2017-ben 35 ezer, az első tíz havi adatok alapján 2018-ban várhatóan mintegy 36 ezer esetben kell segíteniük a bajba jutottakon.
A cég tapasztalatai szerint téli, fagyos időszakban minden évben előfordulnak az ingatlannal kapcsolatos problémák. Minden évben van olyan esetük, amikor a legnagyobb hidegben mondja fel a szolgálatot a radiátor, vagy rosszabb esetben a teljes fűtési rendszer és olyan is előfordult már, hogy az ünnepek előtti sürgés-forgás idején azért kellett a gyors segítség, mert valaki kizárta magát a lakásból vagy beletört a zárba a kulcsa.
A téli kemény fagyok beállta előtt javasolt a külső vízórákat beburkolni, a fagyok ellen hőszigeteléssel védeni. A hazai ingatlanok 75 százaléka rendelkezik lakásbiztosítással: a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai szerint a hazai lakásállomány 4,4 millió, a biztosítók a Magyar Biztosítók Szövetségének adatai szerint 3,3 millió lakásbiztosítási szerződést kezelnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.