Frissítettük az OTP-modellünket, és a 12 hónapos célárunkat 15 200 forintra emeltük a diszkontált osztalékmodell alapján. Azt gondoljuk, jó esély van arra, hogy az MNB és az EKB nem fogja meghosszabbítani a bankokra vonatkozó osztalékmoratóriumot, és
a bank valamikor szeptember 30-át követően a szokásosnál nagyobb, részvényenként 425 forint osztalékot fizethet a tulajdonosoknak.
A magasabb osztalék oka egyszerű, tavaly elmaradt a 2019. évi eredmény utáni osztalékfizetés, és részben ezt is kompenzálni akarja az OTP.
A modellben nem számoltunk akvizícióval, hiszen nem sokat tudunk az OTP részletes terveiről, de annyi biztos, hogy most is gőzerővel dolgoznak a további terjeszkedésen, és egy ilyen lépés akár tovább növelheti a részvényesi értéket. A kormány oldaláról korábban beszéltek arról, hogy az OTP részt venne az üzbég bankrendszer privatizációjában, és sajtóértesülések szerint az ukrán bankprivatizáció is érdekli, akárcsak az eladósorba került, második legnagyobb szlovén bank, a Nova KBM, ám az OTP nem kommentálja ezeket a híreket.
Mindent egybevetve elég konzervatívan jártunk el a céltartalékképzés terén, hiszen
a tavalyi 188 milliárdos kockázati költség után az idénre is majdnem ugyanennyivel, 174 milliárd forinttal számolunk, a hiteltörlesztési moratórium bizonytalanságait és esetleges – nem várt – negatív következményeit is figyelembe véve, és annak ellenére, hogy az első negyedévben a céltartalékképzés csak 8,5 milliárd forint volt.
Ráadásul az előttünk levő gazdasági fellendülés, a jó makrogazdasági környezet inkább a pozitív kimenetet támogatja. Ennek köszönhetően az Erste által az idei évre várt 345 milliárd forintos nettó eredmény – amely egyharmados növekedés lenne a tavalyi eredményhez képest – szintén konzervatívnak tekinthető. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az ingatlanpiac felfutásával a hitelezési volumen is megugrik itthon, ez a második negyedévtől jelenhet meg erőteljesebben az eredményekben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.