Épp napjainkban zajlik az ENSZ 2021-es klímaváltozási konferenciája Glasgow-ban,
ahol közel 200 állam képviselői próbálnak megállapodni arról, hogy országaik milyen lépéseket vállalnak annak érdekében, hogy a Föld felmelegedése ne lépje túl az évi 1,5-2 Celsius-fokot.
A tudományos konszenzus szerint ugyanis ez lenne a még kezelhető mérték. Sajnos, amíg az utóbbi években nem voltak látványos, drámai időjárási jelei a Föld átlaghőmérsékletében bekövetkezett változásnak, addig a világ vezetői sem siettek módosítani vállalásaikat.
Ha megvizsgáljuk az International Energy Agency (IEA) friss elemzését arról, hogy a korábbi klímacsúcsokon milyen vállalásokat tettek a világ vezetői, és hogyan alakult a valóság, akkor azt láthatjuk, hogy a helyzet egyre égetőbb. A World Energy Outlook 2021 kutatás bemutatja a korábban leírt vállalásokat, az államok vezetőinek az utóbbi időben egyénileg tett ígéreteit, valamint vázolja azt a forgatókönyvet is, ami 2030-ra a nettó zéró szén-dioxid-kibocsátás megvalósulásához kell. Egy biztos: az eddigi vállalások a nettó zéró szén-dioxid-kibocsátás eléréséhez nem elegendők.
Ami viszont biztosan látszik a trendekben, hogy a teljes energiaipar hatalmas változások előtt áll.
A nap-, a vízi és szélerőmű kapacitások 2030-ra megsokszorozódnak, és az energiahatékonyságot célzó fejlesztések is jelentősen felfutnak majd, az áramhálózaton is hatalmas beruházásokat kell elvégezni, a közlekedésben jelentős térnyerés előtt állnak a tiszta megoldások, a szén-dioxidot „elnyelő” innovációk sora fog felbukkanni a jövőben, és a szénerőműveket akár hamarosan le is állíthatják.
A fenti folyamatok biztosan velünk lesznek a jövőben, így érdemes megfontolni, hogy ennek mi is részesei legyünk. Jó befektetési eszköz ehhez a BNP Energy Transition befektetési alapja, amely közel teljes egészében lefedi a fenti folyamatokból következő befektetési célokat. Az alapban megtalálhatók a megújulóenergia-termeléssel, a technológiák fejlesztésével és az energiahatékonysággal foglalkozó vállalatok papírjai, ahogyan az egész energetikai infrastruktúrát fejlesztő cégek részvényei is. Az alap teljesítménye önmagáért beszél, hiszen az elmúlt 2 évben összességében több mint 200 százalékkal múlta felül az általános részvénypiaci hozamot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.