A londoni székhelyű HSBC befektetési bank 2025-ig legalább 25 százalékkal, 2030-ra pedig 50 százalékkal csökkenti a szénerőművek és szénbányák finanszírozását. Igaz, az Európai Unión kívüli és a nem OECD tag ügyfelek 2040-ig kapnak haladékot. A bank ügyfeleinek 2023 végéig kell tervet készíteniük a fosszilis beruházások fokozatos leépítésére.
A HSBC jelentős ázsiai kitettsége miatt támadások kereszttüzében áll, amiatt, hogy nem építi le elég gyorsan a szénberuházások finanszírozását.
Celine Herweijer, a HSBC csoport fenntarthatósági igazgatója a Reutersnek nyilatkozva, úgy fogalmazott, hogy az üvegházhatású gázok globális kibocsátásának 25 százalékáért a széntüzelésű erőművek a felelősek. Ám a bank szerint a szénhasználatot csak fokozatosan lehet megszüntetni, tudományos ütemterv alapján. A HSBC elkötelezett, hogy 2050-re az ügyfélkörében elérhető legyen a zérószintű nettó szén-dioxid-kibocsátás, s az új üzletpolitikája minden banki tevékenységre kiterjed, beleértve a 621 milliárd dolláros vagyonkezelési üzletágat is.
Bár a múlt hónapban Skóciában a nemzetközi klímatárgyalások legutóbbi fordulóján elismerték, hogy a fosszilis tüzelőanyagok a globális felmelegedés fő mozgatórugói, de a széntől függő országok, mint India vagy Kína, csak a "fokozatos leállásba" egyeznének bele.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.