A lezárt első fél évben a Gloster árbevételének egyharmada érkezett külpiacokról, Szekeres Viktor, az informatikai társaság elnöke, egyben alapító tulajdonosa szerint 2025-re ez 40 százalékra emelkedik. A Gloster keddi befektetői klubjában beszélt arról is, hogy a jelenleginél is gyengébb forintárfolyamra számít, ami azonban felértékeli azokat a vállalatokat, amelyek nagyobb eurós, vagy euróban elszámolt bevétellel rendelkeznek, a cégüknél ennek aránya 70 százalék.
Szekeres Viktor az elemzői várakozásokat teljesíthetőnek tartja, sőt, egy jelenleg folyamatban lévő akvizíció lezárulta esetén még a vártnál magasabb bevétellel is zárhatja az idei évet a társaság, a végleges számokat befolyásolja egy nagyobb összegű megrendelés is, amelynek teljesítése azonban átcsúszhat 2023-ra.
A társaság többségi tulajdonosa beszélt a tervezett akvizíciók finanszírozásáról is, a jelenlegi magas kamatkörnyezet miatt külső forrásbevonásban nem gondolkodnak, a felvásárlásokat saját tőkéből, illetve zárt körű tőkeemeléssel valósítják meg.
A szakember szerint Magyarországon és Európa több országában lehet ugyan recesszió, de az informatikai szektor kilátásai sokkal jobbak, a lassulás nem kerülhető el. Egyébként az európai recesszió sem jön feltétlenül rosszul egy olyan cég életében, mint a Gloster: a jelenlegi trendek alapján számos nyugat-európai vállalat válhat meg jól fizetett IT-s alkalmazottaitól, a szükséges szolgáltatást pedig olcsóbb, kiszervezett szolgáltatásokkal (s itt jön képbe a Gloster) pótolhatják. Szekeres úgy látja,
a kialakuló recessziós trend vesztesei a magas energiaigényű vállalatok lesznek, az informatikai szektor azonban sokkal kevésbé kitett az energiaárak ingadozásának.
A Glostert jelenleg két elemző követi, az Equilor legutóbb 1396 forintos célárat határozott meg a részvényekre , ajánlásuk tartás. A befektetési szolgáltató senior elemzője, Sághy Balázs erősebb második fél évre számít a Glostertől, az informatikai társaság ciklikus szegmensei (például kibervédelmi szolgáltatás) tipikusan a második fél évben teljesítenek jobban. Mutatkoznak kockázatok is, nagy tehert jelenthet a csiphiány, illetve az ellátási láncok problémái, ezáltal a hardverigényes üzletágakban elmaradhat a bevétel a korábban várttól. Szintén ronthatja a profitmarzsokat az infláció, az euró-forint árfolyam alakulása, illetve az ár-bér spirál. Sághy Balázs szerint a befektetők a jelentős bevételnövekedés (az első fél éves forgalom 49 százalékkal volt magasabb a 2021-es bázisnál) miatt tarthatnak ki a Gloster részvény mellett: az árfolyam idén stagnál, de ezzel is felülteljesítő, az elmúlt egy évben viszont 80 százalékkal emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.