Az alkatrész- és munkaerőhiány ellenére a várt fölött alakultak az amerikai Lockheed Martin repülőgép- és fegyvergyártó cég első negyedéves eredményei, mivel az Európában, a Dél-kínai-tengeren és a csendes-óceáni térségben kiéleződő geopolitikai feszültségek miatt megugrott az amerikai és külföldi megrendelők hadiipari kereslete.
Vitték a Lockheed F–35-ös vadászrepülőgépeit, rakétáit és egyéb védelmi felszereléseit is, mint a cukrot, aminek hatására a cég 15,13 milliárd dolláros nettó árbevétele 100 millióval szárnyalta túl az elemzői konszenzust és 162 millióval a tavalyi forgalmat.
A Pentagon az idei védelmi költségvetését például a tavalyihoz mérten 26 milliárd dollárral 858 milliárdra emelte.
Ausztrália 40 darab Black Hawk katonai helikoptert rendelt mintegy 1,96 milliárd dollárért, miközben Kanada véglegesítette szerződését 88 darab F–35-ös repülőgép beszerzéséről 14,2 milliárd dollár értékben.
Mindennek eredményeként a marylandi székhelyű vállalat részvényenként – a bázissal egyezően – 6,43 dolláros korrigált nettó eredményről jelentett, míg a piacon mindössze 6,06 dolláros EPS-re számítottak.
A világjárványból eredő ellátási lánc problémák azonban még mindig hátráltatják az F–35-ös gyártását, amely a negyedévben mintegy 2,1 százalékkal, 6,27 milliárd dollárra csökkentette a vállalat legismertebb termékének a forgalmát.
A Lockheed rendelésállománya a decemberi 150 milliárd dollárról a tárgyidőszak végére 145,1 milliárd dollárra csökkent.
A vállalat mindazonáltal megerősítette egész éves kilátásait, és
65–66 milliárd dollár közötti nettó árbevételt, valamint részvényenként 26,6 és 26,9 dollár közötti nyereséget prognosztizál.
A vállalat részvényei 2,3 százalékkal 500 dollár fölé emelkedtek a tőzsdenyitás előtti elektronikus kereskedésben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.