A Binance felmérésében részt vevő magyar ügyfelek több mint háromnegyede az idén is folytatja a kriptodevizákba való befektetést, a válaszadók mindössze 3 százaléka döntött a szektor háttérbe szorítása mellett – derült ki a vállalat közleményéből.
A vezető kriptotőzsde 1662 magyar ügyfelének megkérdezésével készült felmérés rámutatott: a kriptók hazai szerelmesei elsősorban az internetről – főként YouTube-ról és a Twitterről – tájékozódnak a piaci fejleményekről, de a szájról szájra terjedő információk is nagy szerepet töltenek be a hírek megszerzésbén.
A válaszadók 89,2 százalékának van kriptodevizája, további 2,7 százalékuk pedig rövidesen tervez vásárolni valamilyen digitális javat.
A megkérdezettek kétharmada aktívan vásárolt kriptókat 2020 és 2022 között, 12,2 százalékuk pedig még 2018–2019 között tett szert első alternatív devizájára.
A válaszadók 47 százaléka ugyan csak hobbiként tekint a kriptodevizákra,
8,9 százalék számára a kriptók jelentik az elsődleges bevételi forrást.
A legnépszerűbb eszközök listáját továbbra is a bitcoin vezeti, de dominanciája már korántsem olyan jelentős, mint korábban: a válaszadóknak ugyanis csak 20 százaléka sorolta első helyre a legnagyobb kriptodevizát, míg az ethert 18, a BNB-t pedig 15,5 százalék részesítette előnyben. A megkérdezettek 23 százaléka kereskedik aktívan a kriptójával.
Az adómentességtől a 26 százalékos sápig: így adóznak a kriptonyereségek itthon és a környező országokbanA kriptokereskedelemből származó bevételeket különböző kategóriákba és eltérő adókulcsok alá sorolják az európai országok és Magyarország. Adókörkép a kriptoszektorból. |
A válaszadók 33 százaléka megtakarításainak legfeljebb 20 százalékát, 12,5 százaléka pénzének 21–40 százalékát, míg közel 3 százaléka a teljes vagyonát kriptodevizákban tárolja.
A megkérdezettek 47 százaléka szerint a jövőben a kriptodeviza-betétek teljes mértékben helyettesíthetik a hagyományos bankbetéteket.
A válaszadók 48 százaléka kifejezetten befektetési céllal szállt be a kriptoszektorba, 17 százalékuk a pénzügyi rendszerbe vetett hitének elvesztése miatt nyergelt át az alternatív devizák piacára.
A bitcoin árfolyamának 40-50 ezer dollárig való szárnyalását még a láthatóan optimista magyar befektetők sem tartják kifejezetten reálisnak, mindössze 18 százalékuk tett hitet ennek bekövetkezte mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.