Az első alkalommal munkanélküli-segélyt igénylő amerikaiak szezonálisan kiigazított száma a múlt héten az elemzők által várt 220 ezer helyett 215 ezerre csökkent, ami megerősíti, hogy az elbocsátások száma rendkívül alacsony, és a gazdaságot továbbra is támogatja a bivalyerős munkaerőpiac.
Az idén eddig heti 194 ezer és 232 ezer között mozogtak a kérelmek, ehhez hasonlóan alacsony szintet utoljára az 1960-as években ért el tartósan az amerikai gazdaság.
A szezonális kiigazítások nélkül a tényleges új kérelmek száma enyhén, 192 017-re csökkent, és idén nyolcadik alkalommal került 200 ezer alá. Ez is rendkívül alacsony szint.
A már munkanélküli-segélyt kapók száma az Egyesült Államokban eközben 8 ezerrel, 1,79 millióra nőtt – közölte a munkaügyi minisztérium. Ez a szám nagyjából megegyezik a 2019-es – járvány előtti – adatokkal.
A MarketWatch hírportál szerint a legtöbb vállalkozás óvakodik a munkahelyek leépítésétől, tekintettel az amerikai gazdaság folyamatos bővülésére és arra, hogy az amerikai jegybank, azaz a Fed várhatóan még az idén megkezdi a kamatcsökkentési ciklust.
A hírnek az Nvidia briliáns gyorsjelentése árnyékában most nem volt piacmozgató hatása, bár az erős munkaerőpiac általában inkább csökkenti a részvények kurzusát, mivel a kamatcsökkentés valószínűségét mérséklő tényező.
Az amerikai technológiai részvények árfolyam-alakulását követő határidős Nasdaq Composite részvényindex a tengerentúli börzék nyitása előtt 1,1 százalékos pluszban állt, a Dow Jones 0,2 százalékkal, az S&P 500 pedig 0,7 százalékkal emelkedett.
A dollár viszont erősödött az euróval szemben, a közösségi deviza egységéért 1,086 zöldhasút kellett adni, és kismértékben emelkedett az amerikai 10 éves lejáratú kötvények hozama is.
A forinttal szemben ugyanakkor gyengült a dollár és az euró is. Egy dollár kora délután 356,5 forintot, míg az euró 387,1 forintot ért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.