Már júniusban piacra dobhatja a Saudi Aramcóban meglévő részesedésének egy szeletét a szaúdi állam, számolt be forrásai alapján a Reuters.
A szaúdi kormány a kiszivárgott információk szerint jövő hónapban akár 10 milliárd dollár értékben adhat el a világ legnagyobb olajcégének részvényeiből, ami
az utóbbi évek egyik legnagyobb részvényügylete lehet a térségben.
A tranzakció előkészületei már folyamatban vannak, a részletek azonban még változhatnak a hírügynökségnek név nélkül nyilatkozó források szerint, akik arról is beszámoltak, hogy egy teljes körűen forgalmazott kibocsátásól van szó, a részvényeket pedig a rijádi tőzsdén jegyzik majd.
A részvényeladással kapcsolatos döntések a részvényeseinket érintő ügyek, amelyeket nem áll módunkban kommentálni
– válaszolta az Aramco a Reuters megkeresésére, a szaúdi kormány kommunikációs hivatala pedig nem reagált a hírügynökség értesüléseire.
Korábban a Citigroup, a Goldman Sachs, a HSBC is bejelentkezett, hogy közvetítőként segítse az ügylet lebonyolítását.
A lépés összhangban áll az arab állam Vision 2030 név alatt futó gazdasági stratégiájával, melynek mentén a királyság a magánszektor bővítését és az olajból származó bevételek súlyának mérséklését célozta meg.
A szaúdi állam a Saudi Aramco 90 százalékos részvénycsomagjával rendelkezik, és nagyban támaszkodik az olajóriástól érkező kifizetésekre. A társaság jelentősen visszaeső bevétellel és nyereséggel kezdte az idei évet az alacsonyabb energiaárak mellett, ezzel együtt 31 milliárd dollár osztalékot készül kifizetni háromhavi eredményéből.
Az Aramco részvényei 0,5 százalékot drágultak hétfőn, az év eleje óta azonban 10 százalékkal csúszott lejjebb a kurzus.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.