Gőzerővel készül londoni tőzsdei bevezetésére (IPO) a Shein, miután kísérletének, hogy részvényeit a New Yorki-i tőzsdén listázza, gátat vetettek a szabályozók.
A kínai online divatáruház hamarosan a helyi értékpapír-felügyeletet is értesíti a változásokról, és még ebben a hónapban beadhatja a londoni listázáshoz szükséges papírokat is.
A Reuters információi szerint
egy tavalyi tőkeemeléskor 66 milliárd dollárra értékelt Shein az év elején keresett meg londoni pénzügyi és jogi tanácsadókat és alapkezelőket is,
miután tavaly novemberben még a New York-i tőzsdén való megjelenéshez nyújtott be iratokat mind az amerikai, mind a kínai hatóságoknak.
Bár az amerikai tőzsdére lépés hivatalosan még nem került le a napirendről, azt sem a kínai, sem az amerikai hatóságok nem támogatják. A vállalkozás azonban, miközben lépéseket tesz a londoni listázás irányába, még nem tett le teljesen a New York-i tőzsde meghódításáról, a beadványát is életben tervezi tartani, arra az esetre, ha a hatóságok meggondolnák magukat.
Az is elképzelhető, hogy
a londoni kibocsátást később követi másodlagos piacként New York a jövőben, ha az amerikai politikai környezet megváltozik.
Ugyanakkor a londoni bevezetéshez a legújabb szabályok szerint szükség van egy kínai hatóság jóváhagyására is, mely az ázsiai országon kívüli tőzsdei bevezetéseket szabályozza.
Ha megvalósul, a Shein tőzsdére lépése az egyik legnagyobb lehet az idén, és a Londoni Értéktőzsde (LSE) szerencséjén is fordíthat, az ugyanis az utóbbi időben jelentőségének csökkenésével volt kénytelen szembesülni. Így például a brit csipdizájner ARM is inkább New York mellett döntött az ottani nagyobb likviditás miatt. De London idén a több mint 30 európai tőzsdei bevezetésből is csak négyet tudott megkaparintani.
Az Európai Bizottság is csak néhány hónapot adott május elején az egyik legnagyobb online kereskedőnek arra, hogy a szigorú feltételeknek megfeleljen. Az intézmény az uniós felhasználók védelmében vizsgálja a szingapúri Sheint, a Temu kínai webshopot és az amerikai Amazon online kereskedőt is.
Az Európai Bizottság azért vizsgálja a Temut, mivel a kínai webshop felhasználóinak száma nagy ütemben növekszik – írja az Euronews. A magyar Gazdasági Versenyhivatal is eljárást indított az oldal üzemeltetőjével szemben. A jogszabály hatálybalépése óta az Európai Bizottság már több végrehajtási és megfelelőségi ellenőrzésbe kezdett, közülük kettőt a TikTokkal szemben. Ezekben a kiskorú felhasználók védelmének biztosítását vizsgálják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.