Konzorciumvezetőként 674 millió forintos támogatást nyert el a Budapesti Értéktőzsde Xtend platformján jegyzett Vertikal Group a Kulturális és Innovációs Minisztérium Fókuszterületi innovációs projektek támogatása című pályázatán.
A konzorcium – amelyet a társaságon kívül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az Óbudai Egyetem alkot – nagy sorozatban gyártható, újrahasznosított anyagokból készülő, speciális kerekek és azok gyártástechnológiájának kifejlesztését valósíthatja meg a Vertikal dombóvári telephelyén. A támogatás 674 millió forintos értékével együtt az elszámolható összköltség megközelíti a 928 millió forintot.
Mivel a Vertikal a hazai környezetgazdálkodási piacon az elsők között kívánja megvalósítani a körforgásos gazdaság koncepcióját, a projekt célja illeszkedik a vállalat szemléletmódjához: a nagy sorozatban gyártható, újrahasznosított anyagokból készülő, speciális kerekek és azok gyártástechnológiájának kifejlesztése.
A különleges kerekeknek alkalmasnak kell lenniük a nagy statikus terheléssel, kis fordulatszámmal járó felhasználási területeken történő üzemelésre, miközben fontos szempont a termékek minél nagyobb sorozatban való, minél gazdaságosabb gyárthatósága, illetve az is, hogy a felhasznált alapanyagok maximálisan szolgálják a fenntartható gazdaságot.
A gyakorlatban mindez jelentős gyártástechnológiai, alapanyag-fejlesztési és adatfeldolgozási feladatot jelent, hogy az újrahasznosított alapanyagok felhasználásával kiváló minőségű termék készülhessen.
A konzorcium fő célja egy nagy sorozatban és gazdaságosan, valamint teljes egészében idehaza gyártható, magyar újrahasznosított alapanyagokból készülő kerék és a hozzá tartozó Ipar 4.0 rendszer kifejlesztése.
A Vertikal Group a hazai környezetgazdálkodás és környezetvédelem meghatározó, mintegy ötvenéves múltra visszatekintő szereplője. A társaság célja, hogy környezetgazdálkodási, logisztikai és műanyagipari tevékenységének szinergiáin keresztül az elsők között valósítsa meg a körforgásos gazdálkodás koncepcióját a hazai piaci szereplők sorában.
A közel 400 főt foglalkoztató vállalat kiemelt figyelmet fordít az egyetemekkel való együttműködésre, a kutatás-fejlesztésre, saját eszközparkjának és gyártástechnológiáinak korszerűsítésére, munkavállalói továbbképzésére, valamint együttműködő partnerei számának növelésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.