Alkalmazottakat bocsátanak el és csökkentik a termelésüket az amerikai vállalatok, hogy ellensúlyozzák a megrendelések apadását és a dagadó raktárkészleteket. Úgy tűnik, kifulladóban van a járvány utáni ipari fellendülés.
A magas kamatlábak, az emelkedő működési költségek, az erősödő amerikai dollár és a zsugorodó értékesítés Amerika-szerte visszafogják a gyárak tevékenységét. A tartós fogyasztási cikkek, például autók, kombájnok és mosógépek gyártóinak menedzsmentjei kihívást jelentő üzleti feltételeket prognosztizálnak az idei év hátralévő részére.
A Deere, mely
a világ legnagyobb mezőgazdasági gépgyártója, tavaly november óta 2 100 dolgozóját bocsátotta el,
ami 15 százalékos leépítés. Míg a versenytárs Agco júniusban közölte, hogy az év végéig globálisan 6 százalékkal, 800 fővel csökkenti a munkaerő-állományát.
Még a világjárvány mélypontján indult az ipari fellendülés, mely most a kifulladás jeleit mutatja. A karanténba zárt, home office-ban dolgozó fogyasztók nem tudtak éttermekben étkezni, koncertekre járni és nyaralni, ezért új háztartási gépekre, autókra és lakásfelújításra költötték a pénzüket. Mivel a karantén miatt az ellátási lánc szűk keresztmetszetei megnehezítették az iparcikkek beszerzését, ezért a vállalatok készleteket halmoztak a nehezen beszerezhető alapanyagokból. A beindult ársprirál azonban végül a fogyasztók lelkesedését is lelohasztotta. A gyenge kereslettel magyarázzák az amerikai elektromos járműgyártók a beruházások visszafogását, s a belső égésű motorral rendelkező modellek arányának növelését is.
Egyes ágazatokat a washingtoni kormányzati támogatások turbóznak. A félvezetők, az elektromos járművek akkumulátorai és az áramtermelő infrastruktúra gyártására szolgáló új üzemek beruházási támogatásai néhány kitüntetett területen ellensúlyozzák az ipar általános gyengeségét. Míg
a védelmi vállalatok működése az ukrajnai háborúnak és a gázai konfliktusoknak köszönhetően robusztus.
A makrogazdasági adatok vegyes képet mutatnak. A tartós fogyasztási cikkekre fordított magasabb kiadások segítettek a nemzetgazdaság gyorsabb növekedését, mint felülmúlta a második negyedéves GDP-prognózisokat. De az ipari termelés növekedése júniusban lassuló ütemet mutatott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.