A Pfizer kigyógyult a Covid-időszakot követő depressziójából, és új sikergyógyszer-portfóliójával igyekszik visszakapaszkodni az oltóanyagának köszönhetően a pandémia idején elért bevételi csúcsokra.
Az amerikai gyógyszergyártó óriás ennek jegyében megemelte az idei évre vonatkozó nyereségvárakozásait, amivel másfél százalékos lökést adott a részvényárfolyamnak az amerikai tőzsdenyitást megelőző elektronikus kereskedésben.
A Pfizer folyó üzleti évére várt egy részvényre eső nyereségét (EPS) a 2,15–2,35 dollár közötti sávból a 2,45 és 2,65 dollár közötti tartományba helyezte át. A cég tőzsdenyitás előtt kiadott második negyedéves gyorsjelentésében 60 centes EPS-ről számolt be, felülmúlva a Bloomberg 46 centes elemzői konszenzusát.
Kiigazított adózott nyeresége 11 százalékkal, 3,4 milliárd dollárra gyarapodott, forgalma pedig 2 százalékos plusszal, 13,26 milliárd dollárra gyarapodott.
A Wall Streeten 13 milliárddal is elégedettek lettek volna. Nem csak a nyereség-, de a bevételi prognózisukon is emeltek egymilliárd dollárral, azaz optimális esetben 62,5 milliárd dollár folyhat be a kasszájukba idén.
Kiadásain is spórol a Pfizer: közleményük szerint a pandémia után elindított, legkevesebb 4 milliárd dolláros megtakarítást megcélzó programjuk az év végével kifut, elstartol viszont a 2027-ig szóló gyártásoptimalizációs program, amelytől 1,5 milliárd dolláros megtakarítást remélnek.
A kutatás-fejlesztésen viszont nem spórolnak, igaz, a vállalatfelvásárlásokkal megszerzett kész gyógyszerekre már nem kell költeniük. A k+f kiadások a második negyedévben 2 százalékkal, 2,67 milliárd dollárra nőttek.
Albert Bourla elnök-vezérigazgató kommentárjában visszautalt a Seagen 2023. decemberi, 43 milliárd dolláros megvásárlására, amellyel rákgyógyszer-portfóliójuk örvendetesen bővült, új profitcentrumot képezve.
A mostani bevételekből a Seagentől megszerzett portfólió 845 millió dollárral vette ki a részét. Ugyanakkor saját fejlesztéseik közül is több beérett, és megkezdte a befektetett összegek „ledolgozását”.
A Vydura egyébként a Magyarországon elnyerte májusban Az év gyógyszere díjat. A Viagra-eladásokról nem ír a gyorsjelentés, de egy kék tablettát már a részvényárfolyam is igazán lenyelhetne, az ugyanis a 2021. végi 59,5 dolláros csúcsáról lekonyult, s most már csak 30 dollár környékén poroszkál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.