Nehéz időket él a korábban szebb napokat látott Polyduct. A BÉT Xtend kategóriájában jegyzett műanyagiari gyártócég pénteken a kereskedési időben tette közzé idei első féléves jelentését a tőzsde honlapján.
Nehéz gazdasági évre készülve állították össze az idei terveket – olvasható a vezetői összefoglalóban. Számoltak azzal, hogy árbevétel szintjén nemhogy növekedés, de még a tavalyi árbevétel reálértéken tartása sem prognosztizálható. Továbbá, hogy a negatív gazdasági környezetben az energiaárak növekedése, a beszállítók jelentős áremelései és a humán erőforrás bérigényei a gazdálkodás további mutatóit is rontani fogják.
Ennek ismeretében aligha lephette meg a piacot, hogy
a Polyduct idei árbevételi terveinek teljesülése az első fél év zárásakor időarányosan jelentős elmaradásban volt.
Az árbevétel elmaradását a valamennyi ágazatot sújtó általános gazdasági visszaesés, így mind a saját, mind a kooperációban gyártott műanyag és fémipari termékek keresletének visszaesése okozta. A menedzsment a termelékenység növelésével, a költségek csökkentésével és az új eladási lehetőségek keresésével igyekszik normalizálni a vállalat helyzetét.
Ágazatonként tekintve azt látjuk, hogy a műanyagüzemének teljesítménye 26 százalékkal csökkent, ellenben a Fémszer üzemé 9 százalékkal nőtt az idei első hat hónapban, év per év alapon. Összességében a visszaesés 16 százalékos az előző év azonos időszakához képest.
A társaság az idei első fél évben 1,156 milliárd forint nettó árbevételt ért el, ami 8 százalékos visszaesés év per év alapon. A társaság üzemi eredménye 21,23 millió forint veszteség, s ez 111 millió forinttal marad el az előző év féléves eredményétől.
Az EBITDA 60,91 millió forintra csökkent, ami 64 százalékos visszaesés.
Az árbevétel-arányos EBITDA a 2023-as 13,4 százalékos szintről 5,3 százalékra zsugorodott. A marzs változása szignifikáns, melynek oka, hogy a növekvő költségeket a Polyduct nem tudja áthárítani a piacra.
A pénzügyi tevékenység eredménye 46,3 millió forint nyereséget hozott, amit az árfolyamok kedvező alakulása, a kamatok és kamat jellegű bevételek növekedése eredményezett.
Az adózott eredmény 23,19 millió forint volt az idei első fél évben.
A fél év során 29,73 millió forint osztalékot fizettek.
Tavaly ősszel 10 ezer forint közeléből indult felfelé a kurzus, idén nyár óta 11 ezer forint felett jegyzik a papírt. A gyorsjelentés hírére 100 forinttal (0,84 százalék) 11 800 forintra esett vissza az árfolyam közel egymillió forintos péntek délelőtti forgalom mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.