Órákkal azután, hogy négy év után a Bank of England (BOE), azaz a brit jegybank először csökkentette a kamatlábakat, 65 éves kormányzója, Andrew Bailey feltűnt a TikTokon.
A Bank of England (BOE) kormányzója persze nem táncmutatvánnyal lépett fel. Már az is nagy dolog volt tőle, hogy a komfortzónájából kilépve leült Abigail Foster pénzügyi influenszerrel, hogy elmagyarázza a monetáris politikát a központi bankokkal szemben egyre gyanakvóbb fiatalabb generációnak. A siker érdekében a bankelnök még elmaradhatatlan zakójától is megszabadult.
Olvasom ezeket a cikkeket Taylor Swift hatásáról, és azt mondom igen, ez érdekes, de nem ez a nagy sztori
- kezdte az interjút meglehetősen ütősen, rögtön egy fiatalok által kedvelt nevet bedobva, miközben az emelkedő árak megfékezéséért vívott harcáról beszélt.
A 330 éves központi bank – amelyet III. Vilmos franciaországi háborúinak finanszírozására alapítottak – kénytelen ily módon kommunikálni a Z generációval, amely kevés újságot és pénzügyi hírt olvas, és bár aligha ért el bombasikert a videó, a TikTokon több mint 42 000 megtekintést, míg az Instagramon 3000 kedvelést hozott Baileynek – írja a Bloomberg.
Az elmúlt hónapokban a Threadneedle Street öreg hölgye – ahogy a britek a BOE-t hívják – több influenszert is bevetett közönségének bővítésére, és már több követőre tett szert az Instagramon, mint az Európai Központi Bank.
A megélhetési válság jelentősen megnövelte a fiatalok érdeklődését a pénzügyek iránt
– mondta Foster, a Bailey-vel interjút készítő 30 éves okleveles könyvvizsgáló. Ugyanakkor „eléggé távol érezik magukat a pénzügyi intézményektől” – tette hozzá.
Összességében a közvélemény bankokba vetett bizalma az árak emelkedésével párhuzamosan csökkent, és a legfiatalabb korosztályok voltak a legelégedetlenebbek a BOE teljesítményével – áll a legutóbbi inflációs attitűdfelmérésben. Ráadásul tovább rontja a helyzetet, hogy egyes politikai szereplők, mint például Liz Truss volt miniszterelnök, egyre hangosabban vádolják a BOE-t Nagy-Britannia bajaiért.
Az interneten elméletek keringenek arról, hogy a központi bankárok politikája súlyosbítja az egyenlőtlenséget, vagy hogy a tervezett digitális devizák célja az emberek viselkedésének ellenőrzése. A BOE-t az a veszély fenyegeti, hogy elveszíti a kapcsolatot a fogyasztók egyre növekvő szegmensével egy olyan időszakban, amikor a kamatdöntések mélyen meghatározzák a britek életét.
A banknak azonban óvatosan kell eljárnia, hiszen egyetlen meggondolatlan szótól bepánikolhatnak a piacok.
A BOE amúgy rendszeresen posztol márciusban indított Instagram-profilján is. Saját TikTok-profilja is van, bár azon még nem tett közzé semmit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.