A 2022-es energiaár-robbanás előtti szintet jelentősen meghaladó első kilenc havi eredményről adott számot hétfő reggel az Alteo. A megújuló energiát hasznosító társaság 74,8 milliárd forint árbevételről számolt be az első három negyedévben, amely 3 százalékkal marad el a tavalyitól.
A 14,8 milliárd forintos EBITDA a kiemelkedően sikeres bázisidőszakhoz képest – a mérséklődő energiaárak miatt – 9 százalékkal, a 8,6 milliárd forintos nettó eredmény pedig 24 százalékkal volt alacsonyabb 2023 azonos időszakához képest. A cég eredményessége ezzel az energiaár-robbanás előtti időknél magasabb szinten tudott stabilizálódni.
Az év első kilenc hónapjának eredményei közül elsősorban a kiskereskedelmi szegmens tevékenységének köszönhetően bővülő villamosenergia-portfóliót, a kiemelkedően szeles első negyedéves időjárás miatt magasabb szélerőművi árbevételt, valamint a hulladékgazdálkodási szegmens kimagasló növekedését kell kiemelni.
Az Alteo a megújuló alapú energiatermelés és a körforgásos gazdálkodás elterjedésére is alapozó stratégiája és diverzifikált portfóliója a stabil, fenntartható növekedést szolgálja, amelyről az energiaár-robbanás és az annak köszönhető rekordévek sem térítették le a céget
– emelete ki ifj. Chikán Attila elnök-vezérigazgató az eredményeket értékelve.
A cégvezető szerint a hosszú távú gondolkodást támogatja az az aktív beruházási és akvizíciós tevékenység is, amelynek a mögöttük hagyott időszakban is számos látványos eredménye volt, és amelyet nagy erőkkel folytatnak tovább, hogy az ígéretes növekedési lehetőségeket az Alteo továbbra is ki tudja használni.
A társaság a stratégiája szerves részét képező befektetési tevékenysége részeként az év első kilenc hónapjában is számos eredményről adott számot: idén lezárult a soproni gázmotor-telepítés, és augusztusban megkezdte működését a tereskei naperőmű is, amellyel a cég megduplázta fotovoltaikus termelési kapacitását.
A jelentéstételi időszakot követően, októberben adtak át Győrben egy akkumulátoros energiatárolót, amely közel 20 százalékkal növeli a jelenleg Magyarországon működő energiatároló összkapacitást. Emellett megvalósítási szakaszba lépett az Alteo történetének legnagyobb zöldmezős beruházása, amelynek keretében a vállalat az RRF-pályázaton elnyert állami támogatásból valósít meg három energiatároló-létesítési beruházást.
Szintén októberben írt alá a cég adásvételi szerződést a szélerőműveket üzemeltető Mov-R H1 Szélerőmű Kft. megvásárlásáról. A tranzakció zárásával másfélszeresére nő az Alteo szélerőművi kapacitása. Ugyanebben a hónapban a vételi jogával élve megvásárolta a Kék Bolygó Klímavédelmi Magántőkealap részesedését az FE-Group Invest Zrt.-ben, amellyel egyedüli tulajdonosává vált a komplex hulladékgazdálkodási tevékenységet végző cégnek.
Az Alteo a tőzsdén is jól teljesít idén, a társaság részvényeivel már 50 százalék feletti árfolyamnyereséget érhettek el a befektetők az év eleje óta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.