Jensen Huang, az Nvidia vezérigazgatója szombaton kijelentette, hogy bár a következő amerikai kormány szigorúbb kereskedelmi politikát folytatna, ez nem állná útját a nemzetközi tudományos együttműködésnek, a hazai technológiai vállalatok pedig még nagyobb növekedésre számíthatnak.
Donald Trump frissen megválasztott amerikai elnök első hivatali idejében nemzetbiztonsági okokra hivatkozva korlátozásokat vezetett be az amerikai technológia Kínának történő eladására – ezt a politikát utódja, a demokrata Joe Biden is folytatta.
A korlátozások arra kényszerítették az Nvidia vállalatot, a mesterséges intelligenciák fejlesztéséhez használt csipek világelső gyártóját, hogy változtasson a Kínában forgalmazott termékein.
Az exportszabályok szigorítása ártott nekünk, ám a nyílt és globális tudományos együttműködést nem akadályozta meg. A profit fontos, de az emberiség fejlődése még fontosabb, és ez Trump alatt is működni fog
– mondta a techvezér a Reutersnek Hongkongban.
A világ legértékesebb vállalatának vezetője azután adott interjút, hogy átvette a Hongkongi Tudományos és Technológiai Egyetem díszdoktori címét.
A látogatás során Huang részt vett egy beszélgetésen az egyetem tanácsának elnökével, Harry Shammel a hallgatókból és egyetemi oktatókból álló közönség előtt, ahol a kínai-amerikai kereskedelmi feszültségek, valamint ezek hatása a kutatásra, központi témává vált.
A vezérigazgató kiemelte, hogy Washington az olyan területeken, mint az AI, a technológiák fegyverrendszerekben való használatától tartva avatkozott be. A lakossági felhasználású termékek esetében azonban „eddig és ezután sem lesz ellenvetésük” a közös fejlesztésekkel szemben.
Huang megdicsérte a kínai megújulóenergia-termelést, amely szerinte az AI-fejlesztés egyik legnagyobb problémájára – az óriási áramfogyasztásra – kézenfekvő megoldást nyújt, és az ázsiai szektor sikerét emelte ki példaként arra, hogy a Csendes-óceán mindkét partján érdemes az embereknek egymástól tanulniuk.
Drága az Nvidia részvénye, de pont ezért lehet most jó vétel
A mesterséges intelligencia felel most már áttételesen az Nvidia bevételének 90 százalékáért, ez pedig a hatalmas lehetőségen túl akár még gondokat is okozhat a vállalat számára. Reálisak az Nvidia brutális profitnövekedési kilátásai, meddig maradhat fenn a 75 százalékos haszonkulcs, és miért nem gond, hogy drága a papír? Grébel Szabolcs, a K&H Értékpapír szenior elemzője volt az Arbitrázs vendége.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.