Májustól apránként tér vissza az élet a repülőterekre, fokozott biztonsági intézkedések mellett már Európa több országában megindult a légiközlekedés.
Május elsejétől a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma – ha csak fokozatosan is – de szintén újraindult; egyre több légitársaság jelenti be Budapestre újra üzemelő járatait – olvasható a Budapest Airport közleményében.
A koronavírus-járvány az áprilisi utasforgalmat befolyásolta legerőteljesebben, mely az adatokon is jól látható: 2019 áprilisához képest egész hónapban a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér összesen csupán 9870 utast kezelt, míg tavaly ilyenkor 1 337 871 főt.
Az átlagos napi utasforgalom tavaly áprilisban mintegy 44 500 volt,
ez a szám idén áprilisban 329 utas/nap, és volt olyan nap, amikor nem érte el a 180 főt.
Tavaly áprilisban a repülőgép fel- és leszállások száma 10 034 volt, idén ugyanebben a hónapban mindössze 1129 volt a gépmozgások száma.
Május elsejétől újra üzemelnek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről a WizzAir azon járatai, amelyeket a koronavírus-járvány következtében lecsökkent utasforgalom miatt átmenetileg felfüggesztett a légitársaság.
Budapestről így május folyamán már Athén, Barcelona, Bázel, Berlin, Birmingham, Dortmund, Eindhoven, Göteborg, Liverpool, London, Madrid, Podgorica, Szarajevó, Stockholm és Marosvásárhely városok érhetőek el.
Májusban további légitársaságok járatai is újra közlekednek Budapestről; május elejétől naponta üzemel a KLM amsterdami járata, illetve május 16-án újraindul heti két napon az Eurowings düsseldorfi járata is.
Az utóbbi egy hétben (május 5. és 11. között) összesen mintegy 100 induló- és érkező járat közlekedett Budapestről, illetve Budapestre, összesen 16 városba.
Júniustól fokozatosan több légitársaság is újraindul a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre: a British Airways Budapest-London, az Eurowings Budapest-Stuttgart, a Jet2 leeds-i és manchesteri járatai, a Qatar Airways Budapest-Doha és a Swiss Budapest-Zürich útvonala is elérhetővé válik.
A nyár második hónapjától pedig az Emirates tervezi a Budapest-Dubai közvetlen járat indítását, illetve a napokban jelentette be a Ryanair, hogy július elejétől útvonalhálózatának 90 százalékán és legtöbb bázisán újraindítja a közlekedést.
A Budapest Airport a koronavírus-járvány idején is folyamatosan dolgozik a légi teheráru-szállítás zavartalan működéséért, hiszen az a nemzetgazdaság támogatása mellett az egészségügyi ellátás biztosításában is kiemelt jelentőséggel bír.
A dedikált cargo forgalmat bonyolító ügyfelek (Cargolux, Korean Air, Qatar Airways Cargo, Turkish Cargo) járatai menetrendszerűen üzemelnek, hasonlóan az integrátor cégekhez (DHL Express, Fedex, TNT Express, UPS). A menetrend szerinti légi teheráruszállító járatok mellett számos speciális charter járat is érkezik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre.
A budapesti repülőtér 2020 áprilisában 10 264 tonna teherárut kezelt, az év első 4 hónapjában pedig összesen 43 395 tonnát,
amely a tavalyi év azonos időszakához képest 0,6 százalékos növekedést jelent. 2020 áprilisában az áruszállító (freighter) gépmozgások, tehát a fel- és leszállások száma 612 volt a tavalyi 437-hez képest.
Az idén áprilisban érkező légi teheráru összesen 4704 tonna szállítmányt tett ki,
de ezen felül 1752 tonna kamionon érkező árut is kezelt a repülőtér.
Áprilisban a repülőtérre legnagyobb mennyiségben Németországból, Kínából, Törökországból, az Egyesül Arab Emírségekből és Belgiumból érkezett légi teheráru.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.