Nem lesznek olyan összehangolt lépések a döntéshozók között, mint a válság 2009-es fázisa idején voltak, de az Egyesült Államoknak és Európának szorosan együtt kell működnie, hogy legyűrje az előtte álló gazdasági kihívásokat - mondta Timothy Geithner az uniós pénzügyminiszterek Lengyelországban, Wroclawban tartott pénteki tanácskozásán.
"Bár a problémáink más jellegűek, mint 2009-ben voltak és ez nem az a helyzet, hogy ugyanazokat a közös koordinációs lépéseket kövessük, mint két évvel ezelőtt, ettől még erős a nyomás arra nézve, hogy a fejlődő és a fejlett országok jobban együttműködjenek, ezért pontosan ezt próbáljuk tenni" - mondta Geithner.
"Nem is a szélesebb körű vita megosztottsága az, ami óriási károkat okoz kívülről nézve, hanem a jegybankok és a kormányzatok közötti konfliktus" - tette hozzá. "Az együttműködés elengedhetetlen a válság leküzdéséhez, a kormányoknak és a központi bankoknak együtt kell mérsékelniük a piacokon tapasztalható katasztrofális kockázatokat [...] egyúttal elkerülni az euróintézmények leépítéséről szóló vitát."
Geithner egyúttal azt is elismerte, hogy nincs éppen abban a helyzetben, hogy okos tanácsokat osztogasson. "Még mindig fennállnak kihívások az Egyesült Államokban, a (gazdaság)politikánk borzalmas, talán rosszabb, mint Európa sok részében. Úgyhogy nem vagyunk kifejezetten erős helyzetben ahhoz, hogy tanácsokat osztogassunk Önöknek" - nyilatkozta meglepő őszinteséggel a pénzügyminiszter, akinek már az európai csúcstalálkozón való feltűnése is eltér a korábbiakban megszokott protokolltól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.