Akkora a helyi gazdaságra gyakorolt hatása a Budapesti Corvinus Egyetemnek, mint egy közepes magyarországi város teljes lakosságának az éves jövedelme, azaz 170 milliárd forint.
Az egyetem közleménye szerint Magyarországról egyedüliként ismét nemzetközi BSIS (Business School Impact System)-minősítéssel ismerte el az intézményt az Európai Unió által támogatott nemzetközi üzleti iskolai akkreditációs testület, az EFMD (European Foundation for Management Development).
A kutatás a következő területekre gyakorolt hatást vizsgálta:
Jelenleg 19 ország 62 oktatási intézményének van ilyen tanúsítványa,
köztük van a holland Erasmus Egyetem Rotterdam School of Management is. A Corvinus 2014 és 2018 után harmadszor kapta meg a minősítést, és az indoklás szerint tekintélyes gazdasági értékteremtő erőt jelent a hazai felsőoktatási ágazatban.
A 170 milliárd forintos összeg a közvetlen (intézmény költségvetése, beruházásai) és közvetett pénzügyi hatásból (intézménnyel kapcsolatba kerülők, például diákok, hozzátartozóik, vendégprofesszorok, konferencia-résztvevők), valamint a multiplikátorhatásból (hatásszorzó) adódik össze, és megfeleltethető a Szentendre vagy Jászberény lakossága által megkeresett éves jövedelemnek.
A legutóbbi, 2018-as BSIS-eljárás óta ötszörösére nőtt a kutatási termelékenység, számottevően emelkedett a PhD-védések, a szerzői és társszerzői könyvek, a konferencia-előadások száma. Erősödnek a nemzetközi kutatási együttműködések, a kutatási rendezvények láthatóbbakká válnak, és egyre több embert vonzanak
– mondta Takáts Előd, a Corvinus rektora.
Anthony Radev elnök hangsúlyozta az elemzés azon megállapítását, hogy a Corvinuson végzettek munkaerőpiaci lehetőségei kiválók, amit bizonyít, hogy több magyarországi tőzsdei vállalat felső vezetője diplomázott a Közgázon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.