A megfelelő biztosítási fedezet a járattörlésekből és késésekből vagy útvonal módosításokból adódó eseményekre is kártérítést nyújt – írja közleményében a Magyar Biztosítók Szövetsége.
A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint 2023-ban a járattörlések száma 15 százalékkal nőtt az előző évhez képest, valamint a járatkésések száma is megugrott.
A 2023-as évben az összes járat 25 százaléka legalább 15 perces késéssel indult vagy érkezett meg.
Az ilyen mértékű késések hatással vannak az utasok utazási élményére és a légitársaságok megbízhatóságát is megkérdőjelezik.
Megtérítheti a biztosító a már kifizetett, de fel nem használt utazási költségeket, mint például a repülőjegy árát, a szállásköltségeket vagy más előre fizetett szolgáltatásokat, illetve a hazautazás többletköltségét.
Ha a járatkésés vagy törlés miatt az utasnak több időt kell eltöltenie egy adott helyen, a biztosítás fedezheti a balesetből vagy betegségből kifolyólag felmerülő egészségügyi költségeket is, például sürgősségi orvosi ellátást vagy gyógyszereket.
A szolgáltatási összeget kárbejelentés nélkül megkapjuk,
ha a szerződéskötéskor megadásra került a légi járat indulása és a bankszámlaszámunk, ahová a térítést kérjük.
Az utasbiztosítás jogi tanácsadást is nyújthat, ha a járattörlés vagy késés miatt ilyen problémák merülnének fel, például kártérítési igények esetén.
Fontos alaposan tájékozódni a biztosítási lehetőségekről és azok feltételeiről. Egy európai utazás során, fejenként akár napi ezer forint alatti összegért is bebiztosíthatja magát az utas – írja a MABISZ.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.