Alig kezdődött el a tanév, de bő két hét múlva már itt is van az idei első tanítási szünet. A közoktatásban és a szakképzésben nagyjából összehangolt a néhány napos pihenő időpontja, a felsőoktatási intézményeknél eltérhetnek az őszi szünet napjai, de olyan egyetem is akad, ahol először csupán a téli szünidőben pihenhetnek a diákok.
A tanév rendje, általában különböző a közoktatásban és a szakképzésben, így aztán előfordulhat, hogy eltérnek a szünetek időpontjai is. Idén viszont úgy látszik, a kormány törekedett arra, hogy összehangolják a pihenők időpontjait. Mutatjuk, mikor lesznek a szünetek a közoktatásban és a szakképzésben.
Az idei tanévben az őszi szünet a köznevelésben és a szakképzésben egyaránt október 26-tól november 3-ig tart. Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap október 25-én, a szünet utáni első tanítási nap pedig november 4-én lesz.
Van, ahol egy héttel később, máshol már október 21-én elkezdődik az őszi szünet a felsőoktatási intézményekben. Lássuk, hol mikor lesz az őszi pihenőidő!
Nem mindenhol ilyen szerencsések a hallgatók. Olyan egyetemeket is találtunk Budapesten és más városokban is, ahol egyáltalán nincsen őszi szünet.
Nem tartanak szünetet a Budapesti Műszaki Egyetemen, a Semmelweis Egyetemen, a Szegedi Tudományegyetemen, valamint a Miskolci Egyetemen sem.
A magyarok jelentős része utazással tölti az időt az őszi szünetben, amelyről nemrégiben a Világgazdaság is írt.
Őszi wellness: új trend figyelhető meg a Covid óta – így foglalnak a magyarok Az őszi wellness továbbra is rendkívül népszerű, de a koronavírus-járvány óta egy a túlzsúfolt helyek helyett a vendégek szívesebben választanak csendesebb lehetőségeket. A Szallas.hu adatai alapján az október 26-tól kezdődő és november 3-ig tartó őszi szünetben a magyarok elsősorban a fürdővárosokat veszik célba, ráerősítve a wellnessezés hazai népszerűségére. A toplistát Gyula vezeti. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.