A USA Today úgy fogalmazott, hogy a pénzügyminiszter inkább bizonytalanságot teremtett programbeszédével, ahelyett, hogy kellő részletekkel szolgált volna.
A lap szerint jó hír, hogy a tárcavezető érteni látszik a bankstabilizáció összetettségét, és fontosnak tartja az elszámoltathatóságot. Rossz hír viszont, hogy ennél nem ment sokkal messzebb, nem konkrét tervet ismertetett, csak egy terv körvonalait. Ugyanezt a bírálatot fogalmazta meg szerkesztőségi cikkében a The New York Times, amely szerint a Geithner által ismertetett tervből hiányoznak a hangsúlyok, és homályos is. Rögtön el is kezdődött a találgatás, hogy létezik egy háttérprogram, amelyben az adófizetők háta mögött nyújtanak segítséget bizonyos bankoknak és részvényeseiknek.
A pénzügyminiszter kevés részlettel szolgált, semhogy termékeny vita kezdődhetnék, és azt sem magyarázta meg, miért az ő megközelítését célszerű követni. Az újság feltette egyebek mellett azt a kérdést, hogy miért nem helyeződik nagyobb hangsúly a lakástulajdonosok megsegítésére, illetve miért szolgálja jobban a közérdeket az állami-privát partnerség a bénult bankok talpra állítására, ahelyett, hogy az állam önmagában szervezné át a kormányzati támogatás nélkül csődbe menő pénzintézeteket?
A The Washington Post arról írt: Geithner, aki élesen bírálta elődjét, Henry Paulsont, nem sok újdonsággal szolgált programjában, amelyből hiányzik a frissesség és a világosság. Az újság szerint a Wall Streeten és Washingtonban is széles körű az az értékelés, hogy Geithner lényegében Paulson forgatókönyvét folytatja. A The Wall Street Journal azt írta, hogy a nagy megmentő szerepét betölteni hivatott pénzügyminiszter első megnyilvánulását elégedetlen felszisszenéssel fogadta a bankvilág. A pénzügyminiszter ahelyett, hogy csak a bankokról beszélt volna vagy kifejtett volna egy egységes mentőtervet, mindenkinek ajánlott valamit, de részletek nélkül.
A befektetők ezt úgy értelmezték, hogy Geithner, akárcsak Paulson, majd útközben fogja kitalálni, mit tegyen. Ha a cél a bizonytalanság eloszlatása volt, akkor ez nem sikerült, állapította meg New York vezető üzleti lapja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.