Wilhuff Tarkin alakja meghatározó volt a Star Warsban, így nem csoda, hogy a Disney minden alkalommal visszahozza a karaktert Peter Cushing legendás alakjával. Most viszont emiatt bajba került a cég, ugyanis a londoni székhelyű Tyburn Film Productions jogi lépéseket tett a Disney ellen, miután felhasználták a színész képmását a 2016-os Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet című filmben. A pert azzal indokolták, hogy a Cushing és a produkciós cég közötti szerződés szerint a színész képmásának speciális effektusokkal történő újraalkotására a cégnek vétójoga van – a Disney azonban nem fordult hozzájuk, amikor a filmet készítették.
Gondolhatnánk, hogy egy olyan nagy tartalomgyártó vállalat, mint a Disney, odafigyel a személyi jogi kérdésekre, így amikor már elhunyt színészt hoznak vissza a vászonra, tisztázzák ennek a jogi hátterét. Nos, úgy tűnik, ez nem minden esetben van így – vagy nagyvonalúan kezelnek kikötéseket, vagy nemes egyszerűséggel elsiklanak felette.
Cushing a modern CGI-technológiának köszönhetően éledt újra a Zsivány Egyesben, Guy Henry színész arcának módosításával.
A Tyburn Film Productions állítása szerint a színész 1994-es halála előtt kötött szerződésük alapján az ő hozzájárulásuk nélkül, jogellenesen használták fel Cushing képmását – írja a The Telegraph. Az ügyet hétfőn a brit legfelsőbb bíróság bírája, Tom Mitcheson tárgyalásra bocsátotta, annak ellenére, hogy nem volt teljesen meggyőződve arról, hogy a produkciós cég sikerrel fog járni.
A Zsivány Egyes több mint egymilliárd dollárt hozott a pénztáraknál. A Tyburn azt állítja, hogy a Lucasfilm és a Lunak Heavy Industries – amelyek az eredeti Star Wars-filmeket gyártották – tisztességtelen előnyhöz jutottak Cushing képmásának engedély nélküli felhasználásával. A Lucasfilm és a Lunak Heavy Industries viszont azt állítja, hogy a szerződésük értelmében nem volt szükségük külön engedélyre, mivel Cushing képmása az 1977-es film része volt. Az ügy tárgyalását később folytatják.
Már 12 éve annak, hogy a Disney megvásárolta a Lucasfilmet a Star Wars megalkotójától, George Lucastól, ám az azóta készült filmek és sorozatok nem termeltek annyi tiszta bevételt, ami visszaforgatta volna az akvizíció költségeit.
A Disney Star Wars-filmjeiből származó bevételek 2,8 milliárd dollárral (ezermilliárd forint) vannak elmaradva a 2012-es 4 milliárd dolláros (1,5 ezermilliárd forint) vételártól.
Tehát a cégnek 2012 óta öt mozifilmmel, három élő szereplős és több animációs sorozattal mindössze 1,2 milliárd dollárnyi (446 milliárd forint) tiszta bevételre sikerült szert tennie.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.