„Azt üzenik nekem, hogy a változásokhoz szükséges összefogásnak én magam vagyok az akadálya. Ezt az akadályt én most megszüntetem„ – az InfoRádió összeállíátsa szerint vasárnap volt épp egy éve, hogy Gyurcsány Ferenc ezzel a bejelentésével az MSZP kongresszusán konstruktív bizalmatlansági indítványt kezdeményezett saját maga ellen.
Gyurcsány Ferenc megteremtette az esélyt arra, hogy a baloldal vezetője, a választások után pedig az ellenzék vezére maradhasson – mondta Tölgyessy Péter politikai elemző mondta egy esztendővel ezelőtt a Kossuth Rádió reggeli műsorában, és egy éve ilyenkor Gazsó Ferenc egyetemi tanár is azon a véleményen volt, hogy a parlamentnek fel kellett volna oszlatnia önmagát.
Bod Péter Ákos volt jegybankelnök 2009. március 23-án azt mondta az InfoRádióban, hogy a piacok pozitív üzenetként értékelik Gyurcsány Ferenc távozását az itthon és külföldön egyaránt hitelét vesztett kormány éléről.
A miniszterelnök távozásának okát és következményeit illetően tehát eltérőek voltak az elemzői vélemények. A módját azonban Lövétei István és Gulyás Gergely alkotmányjogász is az alaptörvény szellemével ellentétesnek tartotta - szerintük a lemondás helyesebb lépés lett volna.
Ehelyett a kormány nekilátott új miniszterelnököt keresni, ami végül az elmúlt 20 év leglátványosabb politikai tragikomédiájává fajult
Két nap alatt - olykor tudtán kívül - "jelölt" lett Bajnai Gordon, Békesi László, Bokros Lajos, Glatz Ferenc, Gráf József, Kiss Péter, Kovács László, Surányi György és Simor András. Közülük a Medián akkori felmérése szerint az emberek fele Bokros vagy Surányi miniszterelnökségét támogatta volna, a többség azonban előrehozott választásokat akart, és ezt tartották volna üdvösnek a portfolio.hu által akkor megkérdezett elemzők is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.