Nem segített, de nem is rontott a helyzeten a német kiskereskedelmi forgalom felemás statisztikája, év/év alapon bővülés, hónap/hónap alapon viszont csökkenést mutatnak a számok. A hazai piacnyitáskor némileg 293 alá erősödött a forint, majd a fél kilenckor közölt folyó fizetési egyenleg gyengébb számai ismét 293 fölé vitték az euró/forint jegyzését.
"Szerepet játszhatott a forint gyengülésében a tegnapi DKJ aukció sikertelensége is. Amióta mérik a keresletet az ÁKK tenderein, még nem volt példa arra, hogy kevesebb jegyzési ajánlat érkezzen, mint a meghirdetett mennyiség, ebből pedig arra következtethetünk, hogy némi elbizonytalanodás érzékelhető a külföldi befektetők részéről Magyarországgal kapcsolatban, és/vagy a befektetők kamatemelésre számítanak" - írja Karsai Péter.
„A németek nagy többséggel megszavazták az EFSF alap növelését, de nem igazán generált a hír tartós euró erősödést. Ma az osztrák honatyák voksolnak a bővítésről, de itt nem várható meglepetés, Szlovákia lehet a következő ország, ahol esély mutatkozik arra, hogy keresztbe tegyenek azzal, hogy megvétózzák az alap-bővítést, de ez még messze van, október 11-én fog a szlovák szavazásra sor kerülni” – hangsúlyozta a közgazdász. Hozzátette, az Ecofin ülés lesz jövő héten hétfőn és kedden, majd a csütörtöki ECB kamatdöntő ülés lesz a figyelem középpontjában. Az Egyesült Államokból ma érkeznek fontos adatok, de az európai események, történések háttérbe szoríthatják a tengerentúli adatokat.
Az euró/forint árfolyamának gyengülésével 240 fölé ugrott a frank/forint árfolyama, az euró/frank kurzus továbbra is 1,22 körül stagnál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.