A Magyarországon is működő startuppal azonos nevet viselő, ám San Francisco-i központú Bolt legalább 100 embert bocsát el a közeljövőben, főként a piacra lépés, a sales és a toborzás területeiről – tudta meg a Techcrunch. Az elbocsátásokat a cég vezérigazgatója, Maju Kuruvilla is megerősítette a vállalat blogján, igaz ő nem nevezte meg, hogy milyen pozíciókból távoznak a dolgozók, és azt sem, hogy hány embertől válik meg a cég. Arról ugyanakkor írt, hogy az amerikai és kanadai dolgozók lehetnek főként a távozók.
A cégvezető a piaci viszonyok változásával és a makrogazdasági kihívásokkal indokolta a lépést,
valamint azzal, hogy az eddig begyűjtött finanszírozással szeretné elérni a nyereségességet a vállalat. Mindez alig pár héttel azután következik, hogy az egyik nagy ügyfél – a többek között a Reebok és a Volcom mögött is álló Authentic Brands – pert indított a cég ellen, amire válaszolva Kuruvilla – aki januárban, az Amazontól érkezett a Bolthoz – arról írt, hogy éves szinten a vásárlók száma 131 százalékkal, a kereskedők száma pedig 192 százalékkal nőtt a platformon.
A fizetési szolgáltatásokkal foglalkozó vállalat 2014-es alapítása óta több mint 1 milliárd dollárnak megfelelő kockázati tőkét vonzott. A legutolsó, januári finanszírozási körben 355 millió dollár áramlott a Bolthoz, 11 milliárd dolláros értékelés mellett. A társaság befektetői között olyan cégeket találhatunk, mint a BlackRock, a Schonfeld, az Invus Opportunities, a CreditEase, a H.I.G. Growth, az Activant Capital és a Moore Strategic Ventures.
A cég éléről távozva az alapító Ryan Breslow a Twitteren hosszasan ecsetelte a nyugati parti kockázati tőke maffiaszerű működését, különösen az Y Combinator nevű kockázati tőkebefektetési alapot, élénk vitát kiváltva.
Áprilisban a vállalat azt jelentette be, hogy részvények és készpénz kombinálásával 1,5 milliárd dollárért megvásárolja a Wyre nevet viselő kripto startupot.
A múlt hónapban a cég egyik versenytársa, a Fast fejezte be működését a túlságosan gyorsan elköltött tőke miatt.
A héten elbocsátásokat jelentett be az ételkiszállítással foglalkozó berlini startup a Gorillas és a török eredetű versenytársa, a Getir is. Az előbbi 300 főt épít le és több országból kivonul, az utóbbi a dolgozók 14 százalékát kívánja elbocsátani. Ugyancsak a héten jelentett be a munkások 10 százalékát érintő elbocsátásokat a svéd fintech cég, a Klarna, mely az egyik legnagyobb vásárolj most, fizess később vállalat.
Mindezek az elbocsátások jelzik, hogy a pénzügyi körülmények szigorodása és a szűkülő likviditás mellett egyre fontosabb az, hogy a cégek mihamarabb önállóan legyenek képesek finanszírozni működésüket, szemben az elmúlt évek olcsó hiteleivel és őrült árazású tőkebevonásaival.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.