Az Egyesült Államok csütörtökön újabb szankciókat vezetett be az orosz Gazprombankkal szemben – közölte a pénzügyminisztérium.
A Reuters értesülései alapján a lépéssel a Gazprombank, Oroszország egyik legnagyobb bankja
Az újabb szankciók napokkal azután érkeztek, hogy a Biden-kormányzat engedélyezte Kijevnek, hogy amerikai ATACMS rakétákkal csapást mérjen orosz területre, Ukrajna pedig kedden, a háború ezredik napján támadás is indított a fegyverekkel.
Az amerikai választásokat elbukták, így a demokraták látszólag mindent megtesznek azért, hogy bosszúból ellehetetlenítsék Donald Trump törekvéseit az orosz–ukrán béketárgyalásokra.
Az intézmény részben a Kreml tulajdonában lévő Gazprom gázipari vállalat tulajdonában van.
Ukrajna a 2022 februári orosz invázió óta sürgette az Egyesült Államokat, hogy további szankciókat vezessen be a bankkal szemben, amely a Gazprom európai ügyfeleitől kapja a földgázért járó fizetéseket.
A pénzügyminisztérium emellett 50 kis- és közepes méretű orosz bankkal szemben is szankciókat vezetett be, hogy korlátozza az ország kapcsolatait a nemzetközi pénzügyi rendszerrel, és megakadályozza, hogy visszaéljen azokkal a háborúhoz szükséges technológia és felszerelések kifizetéséhez.
Washington ráadásul szövetségeseit is megfenyegette, figyelmeztetve, hogy a célzott bankokkal levelező kapcsolatot fenntartó külföldi pénzintézetek is „jelentős szankciós kockázatot vállalnak”.
Pert nyert az OMV, emiatt akár orosz gáz nélkül maradhat
Az OMV attól tart, hogy a Gazprom leállítja a földgázszállításokat egy számára kedvezőtlen, negyedmilliárd eurós fizetési kötelezettséggel járó bírósági ítélet miatt. Gázhiányt ez ugyan nem okozna, drágulást viszont igen. Ausztria energetikai minisztere sürgette az orosz köldökzsinór elvágását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.