Ahogy arról beszámoltunk, a Magyar Nemzet mai száma szerint az egri Markhot Ferenc Kórházat működtető HospInvest tavalyi konszolidált mérlege 1,6 milliárd forintos hiányt mutat.
A cég sajtóközleménye szerint azonban ennek "két lehetséges oka van: társaságunk pénzügyi adatait vagy szándékosan magyarázzák félre, vagy pedig alapvető pénzügyi ismeretek hiányában, tévesen értelmezik azokat."
"A HospInvest cégcsoport önként döntött úgy, hogy a hazainál sokkalta szigorúbb, nemzetközi előírásoknak kíván megfelelni azzal, hogy nem csak a magyar, hanem a nemzetközi számviteli–pénzügyi jelentési előírások (IFRS - International Financial Reporting Standards) szerint is elkészíti a konszolidált mérlegét" - áll a közleményben.
"Ebből az elkészült jelentésből derül ki például az is, hogy negatív konszolidált eredmény ellenére a cég saját tőkeállománya továbbra is pozitív, gazdálkodása pedig stabil, ahogyan egyébként a kezdetektől fogva az. A stabilitását továbbá az is mutatja, hogy a veszteséget tőkeágon pótoltuk, azaz tőkésítettük, ezt éppen azért teheti meg a HospInvest, mert tőkeerős pénzügyi háttérrel rendelkezik, így tudja a veszteséget és a fejlesztéseket is fedezni.
Kollányi Bábor, a cég elnöke egyébként érthetetlennek tartja, hogy a HospInvestet egyfelől azzal vádolják, hogy az általa működtetett kórházakban „a profit lefölözése” a célja, ezzel egy időben pedig azt vetik a szemére, hogy veszteséges, vagyis nem termel elég profitot. A HospInvest veszteséges, mert veszteséges kórházakat vesz át az adósságállománnyal együtt, a gyöngyösi kórház esetében ez a veszteségállomány például több mint 800 millió forint volt az átvétel pillanatában.
Az egri Markhot Ferenc kórházban a cég a következő 20 esztendőben összesen 6 milliárd forint értékű fejlesztés megvalósítását garantálta, és ezzel a régió legjobb kórházát kívánja létrehozni Egerben - olvasható a közleményben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.