Tovább gyűrűznek a kínai élelmiszerbotrány hullámai, egyre újabb élelmiszerekben találják meg az egészségkárosító melamint. Hegyi Gyula európai parlamenti képviselő ezzel kapcsolatban arra hívja fel a figyelmet, hogy a kínai hatóságok indirekt módon maguk is elismerik az országukban megtermelt élelmiszerek egészségügyi kockázatait.
Az Európai Parlament Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Bizottságának magyar tagja szerint ugyanis a kínai pártelit nem fogyaszt a közembernek és a külföldnek szánt élelmiszerekből. Kínában a párt- és állami vezetők számára speciális élelmiszer-elosztó üzemel, amely kiváló minőségű bio-ételekkel látja el a kádereket.
Míg a köznép és a külföld számára rengeteg műtrágya és növényvédő-szer felhasználásával termesztik a növényeket, antibiotikumok és hormonok tömegével etetik az állatokat, addig a pártelit egészséges élelmiszereket kap. Hegyi Gyula szerint a vezetők ellátó hálózatába csak kemikáliáktól mentes élelmiszerek kerülhetnek be, a húst például Külső-Mongóliából, hagyományos állattartóktól szállítják.
A magyar szocialista képviselő holland forrásokra hivatkozva azt is elmondta, hogy eközben a kínai tévékben ismert sztárok beszéltek arról, hogy a "tudományosan ellenőrzött tejpor" egészségesebb az anyatejnél. Most, a botrány hatására, az egyik sztár így megkeresett honoráriumát a tejportól megbetegedett gyermekek gyógyítására ajánlotta fel.
Hegyi Gyula szerint ez az ügy is azt bizonyítja, hogy az Európai Unió kívülről szállított élelmiszereket jobban kell ellenőrizni. Legalább olyan szigorúan kellene ellenőrizni a külső országokból érkező termékeket, mint amilyen szigorú előírásokat tartatnak be a magyar termelőkkel. Hegyi szerint aki az elit sazámára külön bio-élelmiszert termel, az nyilvánvalóan tisztában van a többi, országában megtermelt élelmiszer egészségkárosító hatásával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.