Csaknem negyven éve indult a tésztagyártás Gyermelyen, de az alapanyagok előállításához szükséges gabonatermesztést és tojótyúknevelést még korábban kezdték meg szövetkezeti keretek között a környékbéli gazdák – mondta Tóth Béla, a Gyermely Zrt. malomiparért és tésztagyártásért felelős igazgatója. Nem csupán a környék, hanem a Tóth család története is szorosan összefonódik a vállalatéval, hiszen a jelenlegi igazgató nagyapja az 1930-ban alapított Gyermelyi Tejszövetkezet ügyvezető igazgatója, míg édesapja a Gyermely Zrt. közvetlen elődjének tekinthető Petőfi Mezőgazdasági Termelőszövetkezet egyik alapító tagja volt.
A hagyományok mellett a Gyermely fennmaradásának a kulcsa a folyamatos fejlesztésekben rejlik – állapította meg az igazgató. Az elmúlt években a gyárhoz tartozó malom kapacitását napi 300 tonnásra növelték. A cég búzatermelő partnereinek a megfelelő búzafajták szaporítóanyagát a vetőmagüzem adja. Jövőre a baromfitelep korszerűsítésébe, illetve uniós szabályok szerinti átalakításába vágnak bele. A 800 millió forintos beruházás nyomán 200 ezer baromfiférőhely jöhet létre, a tojástörő üzemet pedig óránként 45 ezer tojás feltörésére teszik alkalmassá. A tyúktenyésztés múltja miatt nem meglepő, hogy a cég nemcsak tésztagyártással, hanem pecsenyecsirke-hizlalással, tojójérce-neveléssel, étkezésitojás-termeléssel és takarmánygyártással is foglalkozik.
Tóth Béla szerint a cég számára az egyik legkomolyabb kihívást az állattenyésztéshez kapcsolódó számos (uniós) előírás teljesítése jelenti, mivel azok sokszor irreális terhet rónak a magyar gazdálkodókra. Legutóbb a trágyakezeléshez kapcsolódó új előírások tűntek irracionálisan szigorúnak – fogalmazott az igazgató. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.