Igazi sikernek és egyúttal a bizakodás jelének tartják a régiókban, hogy a vártnál jóval nagyobb volt az érdeklődés a regionális operatív programok keretében meghirdetett telephely-fejlesztési pályázatok iránt.
A hét kiírásra összesen 743 beadvány érkezett a közreműködő szervezetekhez, együttesen 38,85 milliárd forintos támogatási igénnyel. Ugyanakkor a kiírók előzetes kalkulációja szerint alig valamivel több mint 300 projekt juthat maximum 100 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forráshoz, hacsak nem növelik meg – például átcsoportosítással – az előirányzott keretet a leginkább rászoruló régiókban.
„Optimizmusra ad okot az az aktivitás, amellyel a régió vállalkozásai a megváltozott gazdasági környezetre reagálva megtervezték a fejlesztéseiket” – közölte Márton György, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója.
Szerinte a konstrukció telitalálat volt, mert a vállalkozások számára egyaránt lehetőséget kínál új beruházásra, a meglévő telephely korszerűsítésére, infrastruktúra-fejlesztésre a továbbfejlődés és a versenyképesség megtartása érdekében.
Emellett további fontos hozadéka, hogy a támogatásért cserébe a projektgazdák vállalják eddigi alkalmazottaik továbbfoglalkoztatását, sőt akár új munkahelyek teremtését is. „A telephely-fejlesztési pályázat sikere egyértelműen igazolja azon törekvéseinket, hogy a régiók kapjanak nagyobb szerepet a vállalkozásfejlesztésben” – hangsúlyozta Márton György.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.