Hamvas István, a Paksi Atomerőmű Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese az MTI-nek elmondta: a kapacitásnövelési projekt utolsó fázisa a 3. számú blokk átalakítása, amelyet a négyévente esedékes főjavításhoz kapcsolva végeznek el.
Az 1986-ban üzembe helyezett 3. számú blokk termelését augusztus utolsó harmadában állították le a karbantartási munkák miatt, egyben most elvégzik a turbina átalakítását. Ez az utolsó momentuma a kapacitásnövelésnek, amelyet a hatóság által engedélyezett felterheléses ellenőrzés zár majd októberben.
A másik három - az 1., a 2. és a 4. számú - blokk már 108 százalékon üzemel - mondta Hamvas István. Emlékeztetett arra, hogy a 2006-ban a 4. számú blokk volt az első, amelynek a teljesítményét az Országos Atomenergia Hivatal engedélyével és ellenőrzése mellett 8 százalékkal megemelték. Utána az 1-es és 2-es blokk került sorra. Mára már mindhárom blokk elérte az 500 megawattos névleges teljesítményt.
A műszaki vezérigazgató-helyettes rámutatott, hogy a kapacitásnövelő átalakítással összesen 120 megawattal nő a teljesítmény. A növekedés a vezérigazgató-helyettes szavai szerint felér egy kisebb erőmű építésével, de annál olcsóbb, és kedvezőbb a megtérülési ideje.
A beruházás várhatóan kilowattóránként mintegy 0,50 forint fajlagos költségcsökkenést eredményez 2010-től, három év után pedig már nyereséges. A teljes projekt költségvetése közel 4,8 milliárd forint. Hamvas István, a Paksi Atomerőmű Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese az MTI-nek elmondta: a kapacitásnövelési projekt utolsó fázisa a 3. számú blokk átalakítása, amelyet a négyévente esedékes főjavításhoz kapcsolva végeznek el. Az 1986-ban üzembe helyezett 3. számú blokk termelését augusztus utolsó harmadában állították le a karbantartási munkák miatt, egyben most elvégzik a turbina átalakítását. Ez az utolsó momentuma a kapacitásnövelésnek, amelyet a hatóság által engedélyezett felterheléses ellenőrzés zár majd októberben.
A másik három - az 1., a 2. és a 4. számú - blokk már 108 százalékon üzemel - mondta Hamvas István.
Emlékeztetett arra, hogy a 2006-ban a 4. számú blokk volt az első, amelynek a teljesítményét az Országos Atomenergia Hivatal engedélyével és ellenőrzése mellett 8 százalékkal megemelték. Utána az 1-es és 2-es blokk került sorra.
Mára már mindhárom blokk elérte az 500 megawattos névleges teljesítményt. A műszaki vezérigazgató-helyettes rámutatott, hogy a kapacitásnövelő átalakítással összesen 120 megawattal nő a teljesítmény.
A növekedés a vezérigazgató-helyettes szavai szerint felér egy kisebb erőmű építésével, de annál olcsóbb, és kedvezőbb a megtérülési ideje. A beruházás várhatóan kilowattóránként mintegy 0,50 forint fajlagos költségcsökkenést eredményez 2010-től, három év után pedig már nyereséges. A teljes projekt költségvetése közel 4,8 milliárd forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.