BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Deichmann fejleszti rendszerét

A Deichmann, forgalma alapján Európa legnagyobb cipőkereskedelmi lánca, szeptember 4-én avatta központi raktárát Dunaszerdahelyen, ez hetedik a kontinensen. A vállalat a közel 20 millió euró összegű befektetésével jelentős kezdő lökést adott a szlovákiai telephelynek, ahonnan Közép- és Délkelet-Európa öt országát látják el ezentúl áruval. Az új központi raktár alapterülete több mint 18 ezer négyzetméter, raktárterülete 20 ezer négyzetméter, de ezek szükség esetén bővíthetők a 60 ezer négyzetméteres telken. A raktárterületen mintegy kétmillió pár cipő tárolható, a befogadóképességét évi 25 millió párra alakították ki.

„Vállalatunk terjeszkedni kíván” – indokolta a cégtulajdonos Heinz-Horst Deichmann a központi raktár megépítését. „Folytatjuk az üzlethálózat kiépítését Kelet-Közép- és Dél-Európában. Ebben a régióban már hét országban van képviseletünk és mintegy 180 üzletünk. Ezeken kívül Ausztriában közel 120, Törökországban pedig több mint húsz üzletünk. Éppen ezért erősíteni kell a logisztikai infrastruktúránkat és növelni a kapacitásokat.”

Ausztriát és a kelet-közép- s dél-európai térséget eddig a németországi raktárakból, Wolfenből és Feuchtwangenből látták el áruval, ami onnan köztes állomások beiktatásával jutott el az üzletekbe. Az erős – elsősorban a Kelet-Közép- és Dél-Európában bekövetkezett – növekedés hatására az említett raktárak már a kapacitásuk határán működtek. „Az üzletek ellátására a Deichmann mostantól kezdve az új, Pozsonyhoz közel található központi raktár kedvező fekvését is kihasználja” – árulta el az ügyvezető, Karsten Schütt. „Innen látjuk el Ausztriát, valamint négyet azon kelet-közép- és dél-európai országok közül, ahol cégünk jelen van: Szlovéniát, Csehországot, Szlovákiát és Magyarországot, majd 2010-től Romániát, Bulgáriát és Törökországot is.”

A dunaszerdahelyi elosztó központ a Metrans konténerterminál mellett található. Mivel a cipőket túlnyomórészt konténerekben szállítják a kikötőkből, a terminál közelsége gyors, olcsó és környezetkímélő szállítást tesz lehetővé a raktárba.

Az építés során nemcsak a használhatóságra, hanem a külsőségekre is ügyeltek. A raktár a maga vakolatlan betonalapzatával, a fölé épített ipari üveggel és szürke panelfallal egy ipari épülethez képest megnyerő benyomást kelt. Tíz árubeszállító és 35 árukiadó kapuja van. A nagy befogadóképesség és a modern szállítószalag lehetővé teszi, hogy egy cipőt ugyanazon a napon szállítsanak a raktárba, majd onnan tovább.

A Deichmann csoport 2008-ban 18 országban 127,4 millió pár cipőt adott el (az azt megelőző évben 122 millió párat). Ez 4,8 százalékos növekedésnek felel meg. A csoport üzleti forgalma 6,2 százalékkal, 3,12 milliárd euróra emelkedett a 2007. évi 2,94 milliárdról. Az elmúlt év végén világszerte összesen 2546 üzletben (2007: 2324 üzlet) mintegy 28 100 dolgozót foglalkoztatott (2007-ben 26 500 főt). A Deichmann névvel Németországban, Ausztriában, Nagy-Britanniában, Dániában, Lengyelországban, Szlovákiában, Magyarországon, Csehországban, Szlovéniában, Svédországban, Romániában, Horvátországban, Litvániában, Olaszországban, Törökországban és 2009 óta már Bulgáriában is vezetnek üzleteket. A csoport Svájcban (Dosenbach/Ochsner/Ochsner Sport), Hollandiában (vanHaren) és az USA-ban (Rack Room Shoes/Off Broadway) is képviselteti magát. Az esseni székhelyű Deichmann csoport 1913-ban alakult, és 100 százalékban az alapító család tulajdonában áll. VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.