A cégvezetők azután cáfolták a vádakat, hogy Kína felháborodottan utasította vissza a feltételezést, miszerint az ország áll a Renault villanyautó projektjével kapcsolatos titkok megszerzése mögött. Az ipari kémkedés ügyét a francia titkosszolgálat is nyomon követi, de a kínai szálról ma már a francia napilapok is foglalkoztak.
Az egyik meggyanúsított menedzser ügyvédje szerint a vád egy ismeretlentől származó levélen alapul, amely szerint az ügyfele kenőpénzt fogadott el és etikátlan cselekményeket követett el. Michel Balthazard, az egyik cégvezető az AFP-nek nyilatkozva leszögezte: kategorikusan cáfolja a vádakat és úgy érzi, egy olyan ügy áldozatává vált, amely messze túlmutat a személyén. Az autógyár eközben közölte, hogy mostantól a bíróság kezében van az ügy folytatása, a vállalat már kezdeményezte a három érintett menedzser elbocsátását.
A Le Figaro ugyanakkor olyan értesülést közölt, amely szerint egy kínai bank meg nem határozott összegű pénzt helyezett el olyan svájci és liechtensteini bankszámlákra, amelyeket az ügyben érintett két Renault-menedzser nyitott meg. A leplezés céljából a pénz kerülő úton, Sanghajon és Máltán keresztül érkezett a bankszámlákra. A lap összesen 630 ezer eurós kifizetésről tud, a pénz pedig állítólag egy kínai energiaipari vállalattól érkezett.
Mint arról korábban beszámoltunk, a francia ipari miniszter úgy fogalmazott: gazdasági háborúvá vált a Renault kém ügye. A Renault vezetősége szerint azonban a helyzet nem olyan súlyos, mint amilyennek látszik. Pelata megfogalmazása szerint egyetlen „aranyrög” sem került idegen kezekbe, vagyis a kémek nem szerezték meg a Renault által féltve őrzött kétszáz szabadalom egyikét sem. Pelata szerint akár az összeszerelésről, akár az elektródák felépítéséről, akár az akkumulátorokról szólnak a kiszivárogtatott dokumentumok, nem érzik fenyegetve saját fejlődésüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.