A sérült atomerőmű reaktorait napok óta kitartóan hűtik, hogy elkerüljék a robbanást, mivel a reaktorok hűtőrendszere megsérült a Japánt ért március 11-ei csaknem kilences erősségű földrengésben. A füst azután szállt fel a blokkból, hogy ismét a hálózatra kapcsolták azt, így a kárelhárításon dolgozó munkásokat kimenekítették.
Az egyik japán televízió által megszólaltatott szakértők szerint lehet, hogy égés okozza, de a szükséges információk hiányában egyikük sem vállalkozott arra, hogy megnevezze a pontos okot.
A szakemberek, most esőt és szelet várnak, amely elviheti a radioaktív anyagokat a térségből. A japán hatóságok arra figyelmeztettek, hogy a fővárosban, Tokióban a csapvíz nem biztonságos a gyermekek számára, miután két alkalommal is tesztelték a helyi hálózatot.
Az egészségügyi minisztérium már korábban közölte, hogy a megsérült atomerőmű környékén az egészségre is veszélyes, megnövekedett sugárdózist mutattak ki 11 féle zöldségben, például káposztában és brokkoliban. Fukusima prefektúra vezetése azt tanácsolja a helyieknek, hogy egyáltalán ne egyenek a környéken termelt leveles zöldséget és semmi olyat, ami ezeket tartalmazza.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (IEA) adatai szerint az erőmű 20 kilométeres sugarú körzetében a radioaktivitás szintje óránként 2 és 160 microsievert között van, de a füst észlelése előtt két órával ez a 435 microsievert is elérte. Az IEA által mért érték 1600-szorosan haladja meg a normális sugárzás szintjét.
Továbbra is a hármas blokk adja a legtöbb okot az aggodalomra. A reaktor és a pihentetőmedence plutónium- és urán-oxidból álló kevert üzemanyagot tartalmaz, amely mérgezőbb az uránalapú fűtőanyagnál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.