Június 28-án, a Magyar Közlöny 74. számában jelent meg a Kormány 105/2011. (VI. 30.) számú rendelete a magyarországi repülőterek, valamint nem a nyilvános fel- és leszállóhelyek létesítéséről, fejlesztéséről és megszüntetéséről szóló korábbi jogszabály módosításáról. A változtatásra azért volt szükség, mert a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) Légügyi Hivatala (LH) az eredetileg előírt határidőig – 2011. június 30-ig - nem tudott volna megbirkózni a hozzá beérkezett kérelmekkel, mivel a hazánkban működő több mint száz fel- és leszállóhely mintegy fele kérte a repülőtérré történő átminősítését - olvasható a rádió honlapján.
Ráadásul az eljárás nem csak alapos, mindenre kiterjedő helyszíni szemléket igényel, hanem abba további öt szakhatóságot is be kell vonni. A jogerős elbírálás hiányában viszont – éppen a nyári idegenforgalmi főszezonban – számos nem nyilvános fel- és leszállóhelynek átmenetileg be kellett volna szüntetnie a működését.
Magyarországon jelenleg hat nyilvános nemzetközi kereskedelmi repülőtér működik: a folyamatos vám- és határszolgálattal rendelkező Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, a Debrecen Airport és a sármelléki Balaton Airport, valamint a Győr péri, a Pécs pogányi és a nyíregyházi repülőtér. Utóbbi háromnál azonban csak előzetes bejelentés után (és külön térítés ellenében) mennek ki az illetékes hatóságok képviselői, hogy elvégezzék a gépek és utasaik be- és kiléptetését.
A többi – hasonló célú, például sportrepülést szolgáló – magyarországi létesítmény viszont már nem nyilvános fel- és leszállóhelynek minősül, de mint említettük, közülük sokan adtak be kérelmet a hatósághoz a repülőtérré történő átminősítés érdekében. A mostani kormányrendelet 2012. június 30-ban állapította meg az új elbírálási határidőt, ami valamennyi érintett fél számára megnyugtató döntést jelent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.