Az STR riport adatai szerint 2012 január-május hónapokban a legjobb teljesítményt továbbra is Ausztrália & Óceánia, Délkelet-Ázsia és Dél-Amerika szállodái mutatták. Európában a szállodai teljesítmények javulása májusban elmaradt a 2012 első négy hónapban elérthez képest. Az európai régiók között a szállodák forgalmának alakulását komplexen kifejező REVPAR mutató 2012 január-május között Kelet-Európában javult a legnagyobb mértékben.
A vizsgált 5 Közép-Kelet-európai ország között a magyarországi szállodák 31,9 EURO REVPAR mutatója a múlt évinek felel meg, míg 2011-hez képest javulást értek el az osztrák, a cseh és a lengyel szállodák is – írja a Turizmus Online.
Az STR riportban szereplő 31 város között Budapest szállodái szobafoglaltságban a 27., nettó átlag szobaárban és nettó REVPAR-ban egyaránt a 29. helyen végeztek 2012 január-május hónapokban. 2012 májusában Budapest szállodái az STR riportban vizsgált 31 város között szobafoglaltságban a 21., nettó átlag szobaárban és nettó REVPAR-ban egyaránt a 29. helyen végeztek. 2012 májusában a hazai szállodai kapacitás országos szinten 2,8 százalékkal, a balatoni régióban 8 százalékkal nőtt a múlt évhez képest, Budapesten a bázis szinten maradt. 2012 január-május hónapokban a hazai szállodák teljesítményének kis mértékű javulását a külföldi kereslet két számjegyű növekedése határozta meg, a belföldi kereslet csak minimális mértékben emelkedett.
Az idei év első 5 hónapjában a hazai szállodák szobafoglaltsága csak minimális mértékben javult a bázishoz képest, az átlag szobaárak és a REVPAR mutató emelkedése is elmaradt az euró/forint árfolyam gyengülésétől. A hazai szállodák árbevételére, bruttó átlag szobaár és bruttó REVPAR adataira – különösen azokban a hotelekben, melyeknél meghatározó a külföldi vendégek aránya – jelentős hatással van az aktuális euró/forint árfolyam. Ez 2012 májusában 293,53 forint volt, ami 10 százalékkal gyengébb a 2011 májusi 266,78 forintnál.
2012 január-május hónapokban a kereskedelmi szálláshelyeken megjelenő vendégéjszakák száma a Dél-Dunántúlon 9,9 százalékal, Dél-Alföldön és Közép-Magyarországon 9,2 százalékkal, a Tisza-tónál 6,1 százalékkal, a Balatonon 2,4 százalékkal, Észak-Alföldön és Közép-Dunántúlon 0,2 százalékkal nőtt, Nyugat-Dunántúlon 3 százalékkal, Észak-Magyarországon 0,2 százalékkal csökkent.
A beutazás szempontjából meghatározó 10 legnagyobb piacunk mindegyikéről – Ausztriát és Nagy-Britanniát leszámítva – nőtt a szállodai vendégéjszakák száma. Közülük kiemelkedő, két számjegyű volt az orosz, az olasz, a román, a spanyol és a cseh vendégéjszakák számának emelkedése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.