Az ABInBev szeptember 16-án jelezte, hogy megvenné a londoni tőzsdén jegyzett kisebb riválisát, és az elemzői becslések alapján több mint 42 fontot kínál majd minden SABMiller-részvényért. Ez körülbelül 68 milliárd fontra (103 milliárd dollár) értékelné a céget, az ABInBev hírek szerint 50-70 milliárd dollárt akar összeszedni ehhez.
A vevőnek a brit előírások értelmében most október 14-ig kell formálisan ajánlatot tennie vagy jeleznie, hogy eláll a szándékától, és kiszemeltje s addig kérheti az ajánlati időszak meghosszabbítását. Sajtóértesülések szerint a SABMiller jelezte, egy 43-45 font közti részvényenkénti ár mellett már fontolóra venné az ajánlatot.
Az ABInBevnek amiatt nem kell aggódnia, hogy nem kap hitelt: a Deutsche Bank, a BNP Paribas és a Société Générale már magától jelezte, hogy részt venne a finanszírozásban - árulta el a Bloomberg forrása - , de olyan bankok is benne lehetnek, mint a Santander vagy a Bank of America.
Ha összejön az akvizíció, akkor ez lesz a legnagyobb az elmúlt évtizedben folyamatosan konszolidálódó söripar történetében, de egyre többeb figyelmeztetnek, hogy az ABInBev dolga nem lesz egyszerű. A találgatásokban kiszivárgott ajánlati ár elég magas: a vásárlás még akkor is csak hét év alatt fizetődne ki - mondta például a The Wall Street Journalnak a Bernstein elemzője -, ha papíronként 39 fontot, azaz az ajánlat híre előtti árfolyamhoz képest 30 százalékos prémiumot kínálna a vevő. Egyelőre azt sem tudni, hogy a SABMiller legnagyobb részvényese, az Altria Group, készpénzt vagy részvényt akarna-e inkább, és persze számolni kell a versenyhatósági aggályokkal is, főleg az USA-ban, egyes dél-amerikai országokban és talán Kínában is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.