Nagyot ment a Monsanto árfolyama azt követően, hogy a Bloomberg meg nem nevezett forrásra hivatkozva az írta, a német Bayer fontolgatja, hogy ajánlatot tegyen amerikai vetélytársára, a Street Insider pénzügyi portál pedig az ugyancsak német BASF-nek tulajdonított ugyanilyen szándékot. Az érintett cégek egyike se kommentálta az értesüléseket – közölte a Reuters.
Bármelyik német kérővel állna össze a Monsanto, mindenképp a világ legnagyobb vetőmagtermelő és agrárvegyipari cége jönne létre, ennek a lehetősége pedig elég volt a Monsanto-részvények 12 százalékos erősödéséhez. Az alacsony agrárnyersanyagárak, ezek nyomán a magas készletek miatt szenvedő szektorban folyamatos a konszolidáció: tavaly decemberben az amerikai Dow Chemical és a DuPont írt alá szerződést egy 130 milliárd dolláros fúzióról, februárban pedig a China National Chemical Corp. adott 43 milliárd dollárt a svájci Syngentáért, amelynek megvételével sokáig hiába próbálkozott épp a Monsanto.
Az agrárvegyipari termékek globális piacvezetője a Syngenta 19 százalékos részesedéssel, mögötte 1 százalékponttal lemaradva következik a Bayer. A vetőmagok szegmensét a Monsanto uralja 26 százalékos részesedéssel, utána a DuPont jön 21 százalékkal. Ágazati vélemények szerint egy BASF-Monsanto frigyben a német fél erősíthetne a vetőmagok területén – ez az egyik deklarált célja – , az amerikai pedig csökkenthetné függőségét a mezőgazdaságtól, hiszen az aszpirin feltalálójaként ismert Bayer fókuszában más termékek állnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.