Nemhogy 300-500 ezerrel csökkent volna a közszférában foglalkoztatottak száma, még nőtt is 30 ezerrel az elmúlt évben, hiába ígérte meg Lázár János tavaly a nagy leépítést a Vállalkozók Napján - kérte számon az akkor elhangzottakat Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke a Prima Primissima gála előtti vállalkozói díjátadó ünnepségen.
A túlfejlett közszféra eltartása már olyan súlyos ólommellényt rak a magyar állampolgárokra és vállalkozókra, amitől mielőbb meg kéne szabadulni, hogy az ország meggyógyulhasson Demján szerint, aki nem csak számon kérte a kormányt, hanem dicsérte is annak egyik tagját, az előtte szóló Varga Mihályt, akit Európa egyik legelismertebb pénzügyminiszterének nevezett, elismerően emlékeztetve a nemzetközi hitelminősítők döntésére, Magyarország bóvli minősítésének megszüntetésére.
Ez az ország pénzügyi stabilitását, a szigorú gazdálkodást és a pénzügyi konszolidáció megtörténtét jelzi - emelte ki, hozzátéve, hogy a továbblépéshez a vállalkozói szektorban profilváltásokra, a struktúra átalakítására, az egymással szembeni bizalmatlanság felszámolására, és társulásokra van szükség. A túlduzzadt közszféra leépítésére persze nem vállakozna egyetlen kormány sem a választás előtt egy évvel, de a vállalkozóknak már most meg kell kapniuk a kormányzat ígéretét, hogy legkésőbb 2019-be végre levetetik az országgal ezt a nehezéket - hangoztatta a VOSZ elnök, aki előtt a kormány képviseletében megjelent Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az idei Vállalkozók Napján nem ígért létszámlefaragást a közszférában, és adócsökkentéseket sem, miután utóbbit az elmúlt napokban már bejelentették. Utalt viszont Senecát idézve arra, hogy “A jó kezdet félsiker”, vagyis a bejelentésekor még itthon és külföldön is bírált kormányzati gazdaságpolitika mára a foglalkoztatásban, a bérszínvonalban és az adóterhek csökkentési lehetőségében is megmutatkozó eredményeket hozott. Mint azt Varga hangsúlyozta: a munkanélküliség a rendszerváltás óta nem látott alacsony szintre csökkent, jelenleg 695 ezerrel dolgoznak többen, mint 2010-ben, amikor 11,6 százalék volt az állástalanok aránya a jelenlegi 4,7 százalékkal szemben. A reálkereset 7,6 százalékkal emelkedett, a fogyasztás 2003 óta nem látott mértékben növekszik, jövőre megkezdődik a munkáltatói adóterhek két év alatt megvalósuló 7,5 százalékos csökkentése, miután a gazdasági növekedés a várt 2-3 százalék helyett 2017-ben akár 3,1 százalék is lehet.
A kis- és középvállalkozásokat, amelyek a munkahelyek 72 százalékát adják, és a magyar gazdaságban realizálódó árbevételek 58 százaléka köthető hozzájuk, a kormány meg akarja erősíteni, a Zrínyi Terv után a most indult Irinyi Terv keretében is őket akarja támogatni. Emellett jövő év közepéig a kormány az összes európai uniós pályázatot ki akarja írni, hogy a vállalkozások fejlődésének elősegítésébe az uniós pénzeszközöket is be tudják vonni. A kkv-k körében szükséges szemléletváltást Varga Mihály és Demján egyaránt megemlítette, mint a továbblépés, a hatékonyság és a versenyképesség növelésének egyik elengedhetetlen feltételét.
Az idén 64 vállalkozó kapta meg az Év Vállalkozója Díjat, kilencen vehették át a Magyar Gazdaságért Díjat és egy cégtulajdonos kapott Miniszteri Elismerő Oklevelet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.