Magyarországon a villamosenergia-felhasználás 4168 gigawattóra (GWh) volt márciusban, 3,3 százalékkal több, mint egy éve, a földgáz belföldi felhasználása 9 százalékkal 42,6 petajoule-ra (PJ) nőtt – közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).
Az adatok szerint a márciusi 3144 GWh bruttó villamosenergia-termelés:
A megújuló energiaforrásból termelt áram 52 százalékát nap, 27 százalékát biomassza, 12 százalékát szél, 4 százalékát biogáz, 3 százalékát víz, 2 százalékát pedig a kommunális hulladék megújuló része biztosította.
Az előző év azonos időszakához képest a nap- és a vízenergiából, valamint a biomasszából termelt áram mennyisége emelkedett, a biogázból, szélből és a geotermikus forrásokból termelt csökkent, míg a kommunális hulladék megújuló része nem változott.
Az országos primer energiatermelés 41,26 PJ volt márciusban, ami 1,21 PJ-lal alacsonyabb az előző év azonos időszakához képest.
A szén és széntermékek termelése 1 PJ-lal, a földgáz termelése 0,45 PJ-lal, a kőolaj és elsődleges kőolajtermékek termelése 0,21 PJ-lal csökkent idén márciusban. Az elsődleges megújuló energiaforrások termelése 0,12 PJ-lal volt kevesebb, míg a nukleáris energiatermelés 0,58 PJ-lal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Az országos primer felhasználás márciusban 106,62 PJ volt, ami 2,76 PJ-lal magasabb az előző év azonos időszakához viszonyítva.
A primer felhasználáson belül 2,02 PJ-lal csökkent a szén és széntermékek felhasználása, illetve emelkedett 0,31 PJ-lal a kőolaj és kőolajtermékek, 3,6 PJ-lal a földgáz, 0,09 PJ-lal pedig a megújuló energiaforrások felhasználása. A villamos energia külkereskedelem 0,02 PJ-lal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.