Bécs már harmadik éve a világ legélhetőbb városa, a dániai Koppenhágát és a svájci Zürichet előzte meg tavaly az Economist Intelligence Unit (EIU) listáján. Bécs a Mercer életminőségi indexét is vezeti, mégpedig egy évtizede, a Monocle német magazin hasonló felmérésében pedig a második helyezést hozta el. Mindezek mellett a város elnyerte az európai demokrácia fővárosa címet tavaly. Sőt, Bécset jellemezték a legnyugodtabb városnak egy tavalyi felmérésben. A következőkben rávilágítunk, hogy az osztrák főváros mivel érhette el ezeket a megtisztelő helyezéseket és címeket.
Az osztrák fővárosban és a szűken vett agglomerációjában valamennyivel több, mint kétmillióan laknak. A turisták körében pedig annyira népszerű a Bécs, hogy tavaly 17 millió vendégéjszakát töltöttek el ott. A város híres a művészetéről, a kultúrájáról és a gasztronómiájáról, amelyek rengeteg turistát vonzanak.
Bécs a stabilitás, az egészségügy, a kultúra, a környezetvédelem, az oktatás és az infrastruktúra terén is magasan a legjobbak között szerepel.
A felmérések szerint a bécsiek azért szeretnek ott élni, mert szerintük a város megfizethető, viszonylag alacsonyak az albérleti díjak, jó az egészségügyi ellátáshoz és az oktatáshoz való hozzáférés, a közlekedés, valamint megfelelő általában az infrastruktúra, például a zöld területek nagysága és elérhetősége.
Bécs tökéletesen ötvözi az észak-európai hatékonyságot a dél-európai életstílussal
– mondta Nikolaus Graser, a Bécsi Idegenforgalmi Hivatal szóvivője az Euronewsnak, és hozzátette, hogy a programok sokasága miatt „nem az a kérdés, hogy mit lehet csinálni a városban, hanem az, hogy mit szeretnénk”.
Az EIU listáján Budapest is szerepel, amely idén hét helyet lépett előre, és a 32. legélhetőbb városként végzett a 173 nagyvárost összehasonlító rangsorban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.